Yeni Mercedes A Serisi 2018

Yeni Mercedes A Serisi 2018

Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz , 2018’de gelecek nesil A Sınıfı’nın devrimci yeni iç mekanını ortaya çıkardı.

Almanya’daki olayda çıkan resmi görüntüler, Mercedes’in öne sürdüğü otomobilin tamamiyle yeni iç mekanını sergilerken, premium hatchback’i her vakitkinden daha geniş ve pratik hale getirirken A-Serisine yeni konfor ve lüks düzeyleri getiriyor.

İç bölümdeki farklıklar, üst bölümün aracın önünden bir kapısından diğerine uzandığı bir “açma” ile üst ve alt bölüme ayrılan tamamiyle yeni bir gösterge tablosu biçiminde gelir. Beş türbin havalandırma menfezi yeni A-Serisi mekanına sportif bir his verir ve ortadaki üç sürücü hafifçe şövale doğru açılıdır.

Lüks hissetmek, ısıtma, havalandırma ve masaj işlevi da dahil olmak üzere E-Serisi gibi daha büyük Merc sedanların teknolojisini de ödünç alan ön koltuklardır.

Koltukların yanı sıra, yeni A Sınıfı, A-Serisinin tüm iç bölümlerindeki en büyük farklık için dokunmatik kontrollere sahip çok işlevli direksiyon simidini ödünç alıyor – bunlardan birinin arkasında oturan iki bağlı ekran seti direksiyon simidi ve alet bidonunun yerini alırken ötekisi yeni A-Serisi için bilgi-eğlence tertip etmesine hane sahipliği yapar.

İki ekran üç değişik kombinasyonda sunuluyor: iki 7.0-inç ekran, biri 7.0- ve bir 10.25-inç veya her ikisi de 10.25-inç boyutlarında görüntüler. İkiz bebeğin parlaklığı, arabadaki değişen ışık düzeylerine cevap verecek şekilde otomatik olarak ayarlanır ve yansıma önleyici bir kaplama ile kaplanır. Çift ekranlar gösterge tablosunun üzerinde, 64 fark renkte ortam aydınlatma sistemi ile geliştirilmiş bir efekti üzerinde yüzen görünüşte yüzüyor.

muz odanızda (ön +9 mm, arkadaki +22 mm), dirsekli odanın (ön +35 mm, arkadaki +36 mm) artan ve odanın önü (ön +7 mm, arkadaki +8 mm). Önyükleme alanı ayrı olarak 370 litreye (+ 29 litre) yükseldi ve daha geniş bir açılma sayesinde yükleme daha da kolaylaşıyor.

2018 Mercedes A Serisi'nden Yeni Görüntüler

2018 model senesi için 2017’nin sonlarında piyasaya çıkması beklenen yeni kasa Mercedes A Serisi'nden ilk görüntüler ortaya çıktı. Kamuflajla kaplı test2 otomobilinin şu anki modele göre biraz daha büyük boyutlara sahip olacağı görülüyor. Yeni modelin tavanı daha eğimli ve C sütunu ise daha kalın. Ayrıca modelin yuvarlak hatlarını terk edip daha köşeli bir tasarıma yöneldiği anlaşılıyor. 2018 A Serisi, diğer kardeşleri B Serisi, CLA, GLA, ve CLA shooting brake ile beraber MFA platformunu da ayrılarak yeni bir platform kullanacak. Yeni platform, otomobilin ağırlığını azaltırken yakıt tüketimi ve performansın iyileştirilmesini sağlayacak.

Motor seçeneklerine bakarsak, model benzinli ve dizel dört silindirli turboşarjlı motorlarla gelecek. Alman üretcinin ilk defa yeni E Serisinde yer verdiği 2.0 litrelik dizel birimden türetilecek daha küçük hacimli üç silindirli motorların yeni A Serisi'nde görev alması bekleniyor. Bu motorlara manuel ve otomatik çift debriyajlı vitesler eşlik etmeyi sürdürecek. En üst donanım düzeyi A45 AMG modeli ise tertemiz dört silindirli 400 hp (298 kW) motorla gelecek.

Tıpkı şu anki model gibi, yeni A Serisi de genç müşterileri amaçlıyor. Bu kitleyi çekmek için otomobilde bir dizi yeni teknoloji kullanılacak. Uyumlanabilir seyir kontrolü, LED farlar ve arka lambalar ve gelişmiş multimedya sistemi bunlar arasında bulunabilir. Otomobilde yarı özerk sürüş sistemi de bulunması bekleniyor.

2018 A Serisi öncelikle büyük ihtimalle 2017 Frankfurt Motor Show’da tanıtılacak. Avrupa’da satışlar 2018 senesi başlarında açılacak, model hemen hemen peşinden AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’ye de gidecek.

Şunları da beğenebilirsin:

Kadıköy Kartal Metro hattı haritası ve durak isimleri, Kartal metro durakları, Kadıköy metro durakla...
Yurtiçi Kargo Ankara şube isimleri, şube adresleri ve telefon numaraları
Hz Muhammed (SAV) Konusunda Şiirler
Kulak Ağrısı, Nasıl Geçer?
Büyük şirketlerin işe alırken sorduğu enteresan sorular
Kadının Toplumdaki Yeri ve Türk Kadınının Önemi
Çukur Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları
Yılbaşı Tatili Kaç Gün 2018?
Türkiye’de Kayak Yapılacak En Güzel Yerler
Muğla’da Kesinlikle Görmeniz Şart olan 13 Yer
Kombi Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır?
(2018) 23 Nisan Bayramına Kaç Gün Kaldı?
Metrobüs Hatları
Otobüs
Vapur
Minibüs ve Dolmuş
Papatya Çayı Faydalı mı? Nasıl Hazırlanır?
Kış Aylarında C Vitamini ve Faydaları
Sebze Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Aeropress Kahve Tarifi
Su İçmenin Vücuda Sağladığı Yararlar ve Günlük Tüketilmesi Gereken Miktar
Boston Dynamics Tarafından Geliştirilen 3 Yeni Robot
Burçlara Göre Meslekler!
Bira ile Yapabileceğiniz 15 İlginç Şey
Sıcak Suyla Banyo Yapmanın Yararları
Hafta Sonu Çalışan Banka Şubeleri, Çalışma Saatleri
Uzun Yaşamanın Sırrı Nedir?
Çocuğunuz Hiperaktif mi? Hiperaktivite Bozukluğu
İstanbul Kaş Ekim Fiyatları (2018)
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,