Yemek Tarifi Paylaşarak Para Kazanmak

Yemek Tarifi Paylaşarak Para Kazanmak

Özellikle ev hanımları veya öğrenciler internet üzerinden para kazanmak isterler. Çünkü diledikleri zaman diledikleri yerde hazırladıkları içerikler, ürünler veya hizmetler ile kazanç sağlayacaklarını bilirler. Ancak bilinçsiz şekilde başlangıç yapılırsa sonuç hüsranla sonuçlanabilir. Para kazanmak adına çıktığınız yolda hatalara takılıp zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle biraz araştırma yapmanız her zaman size fayda sağlayacaktır. Bu yazımı okuduğunuza göre şuan için araştırma yapıyorsunuz. Emin olun ki yemek tarifi paylaşarak internetten para kazanmak gerçekten mümkün. Ayrıca bu iş için çok güzel şekilde sizi bilgilendirecek bir yazıyı okuduğunuzun da garantisini veriyorum. Peki asıl mesel nasıl para kazanabilir?

Yemek Tarifi Paylaşarak internetten Para Kazanmak

Size ait özgün yemek tarifleriniz ile gerçekten para kazanmak mümkün. Tabi ki bunun için temelde karşınıza iki seçenek çıkıyor. Bu seçenekleri size detaylı şekilde anlatacağım. Öncelikle size önerim nasıl bir kazanç planı istediğinizden emin olun. Eğer uzun vadede kazan hedefiniz varsa kendinize ait bir site veya blog kurmanızı öneririm. Bu işler ile uğraşamam hemen kazanmalıyım diyorsanız o zaman tariflerinizi satmanız en hızlı ve kazançlı yoldur. Peki şimdi bu iki kazanç yolunu sizler için detaylı olarak anlatacağım.

Site Kurup Yemek Tarifleri Paylaşarak Kazanç Sağlama Yolu

Bu yol ile para kazanmak istiyorsanız demek ki uzun vadede kalıcı kazanç isteyenlerdeniz. Bu aşamada size ait bir site veya blog kurmanız gerekli. Bunun için Blogger, WordPress gibi ücretsiz sistemler olduğu gibi ücretli sistemler mevcuttur. Peki bunlardan hangisi sizin için yararlı şimdi bu konu hakkında bilgi vereyim.

Ücretsiz sistemler yani Blogger ve WordPress.com gibi bloglama hizmeti veren sağlayıcılardır. Bunlar sizden ücret talep etmez. Peki bu iyi mi? Elbette iyi görülebilir. Ancak o kadar emek harcayıp bloğunuza doldurduğunuz içerikleriniz ile birlikte bir gün bloğunuz kapanabilir. Üstelik hiç bir hak iddia edemezsiniz. Kısaca bu sistemlerde kontrol sizde olmaz. Özellikle WordPress.com sistemi oldukça kısıtlıdır. Bu nedenle genelde Blogger sistemini tercih ederler. Ancak bu sisteminde eksik yönleri yok değil. Öncelikle dediğim gibi kontrol sizde değil. Bir gün kapatılabilirsiniz. Ayrıca ileriye dönük kurumsal teklifler almanız için de profesyonel bir blog sahibi olmanız faydalı olacak. Bu nedenle Blogger bile kullansanız ücretli kodlama desteği almak zorundasınız. Bunun yerine tüm kontrolü kendinize ait olan WordPress tabanlı ve com, net gibi uzantılı profesyonel sitenizi kurun. Peki nasıl der gibisiniz… İşte sorunuzun cevabı bir sonraki başlığımda…

WordPress Yemek Tarifi Paylaşım Sitesi Kurulumu

Öncelikle WordPress.com ile WordPress.org farkını iyi kavramak gerekli bunun daha iyi anlaşılması adına aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm. Videoda detaylı olarak WordPress.com ve WordPress.org farkını anlattım. Ayrıca nedeni ile birlikte seçim yapmanıza yardımcı olacak cevabı da bulabilirsiniz.

Öncelikle WordPress.org yazılımı kullanmamız için bize iki temel unsuz lazım. Bunlardan biri alan adı yani domain diğeri ise hosting yani barınma alanı. Peki bize uygun seçimleri nasıl yapacağız? Öncelikle kendinize ait bir sizinsiteniz.com gibi alan adı belirlemeniz gerekli. Daha sonrasında ise hosting yani barınma alanı almanız gerekli. Bu yazımda detayları ve analizleri ile yerli hosting firmalarını inceledim. Sizde bu içeriğim sayesinde hangi hosting firmasını seçeceğinizi belirleyebilirsiniz.


Alan adı ve hosting firmanızı seçtikten sonra sıra geldi sitenizin tasarım kısmına. Bu aşamada dünya çapında bilinen tema pazarlarından hizmet almanızı öneririm. Neden derseniz internet konusunda özellikle SEO yani arama motoru optimizasyonu konularında bizden daha iyiler. Sonuç olarak tüm bu teknik konuların kaynağı yurt dışı sistemlerdir.

Sitenizi yayına başladıktan sonra Google Adsense gibi reklam yayımcıları sistemlerine giriş yapabilirsiniz. Tabi ki bu sadece bir kazanç yolu. Ayrıca siteniz üzerinden Reklam Action, Odaklı Pazar gibi satış ortaklığı sistemlerinden veya kurumsal firmalar ile reklam çalışmaları yaparak para kazanmak mümkün. Daha bir çok kazanç yolu hakkındaki bilgi sitemden alabilirsiniz.

Yemek Tarifi Paylaşarak İnternetten Hızlı Para Kazanma Yolu

Bu yöntemde hiç bir web sitesi veya blog ile uğraşmazsınız. Bunun için hazır kurulu şekilde yayında olan sitelere yemek tariflerinizi satabilirsiniz. Peki hangi sitelere satabilirim derseniz size tarifalpisir.com sitesini önerebilirim. Sitenin tarif kabul kurallarına uygun içeriklerinizi paylaşarak kısa sürede kazan sağlamanız mümkündür. Bu sayede hiç bir site veya blogla uğraşmanız gerekmeyecektir. Size düşen içeriklerinizi hazırlayıp onaylatmak olacaktır. Dilerseniz internet üzeriden de araştırma yaparak ücretli şekilde tarif alan bir çok site bulabilirsiniz. Şimdiden bol kazançlar dilerim. Ayrıca Instagram, Facebook ve  Google Plus hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Şunları da beğenebilirsin:

Web Uzmanları için 20 Forum
Apple’ın iPhone X İle ilgili Bir Kelime Dahi Söylemediği 8 Şey!
Instagram alışveriş platformuna dönüşüyor
Turşu Nedir ve Nasıl Kurulur?
Evlilik İzni Kaç Gün?
Apple, kablosuz şarj özelliğini destekleyen otomobil markalarını açıkladı
Kola ve gazlı içeceklerde kullanılan katkı maddeleri nelerdir? Sağlık açısında zararları nelerdir?
Yulafın Yararları Nelerdir? Yulafın Faydaları?
Oksijen İnsanı Yaşlandırır mı?
Kahvaltıda Tüketeceğiniz En Sağlıksız 7 Gıda
Kış Aylarında C Vitamini ve Faydaları
Fulton Diyeti: Yaza Hazırlık Diyeti
Sebze Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Narmatik'i Sizin İçin Test Ettik: Artık Doya Doya Nar Yiyebilirsiniz
Aeropress Kahve Tarifi
Mokapot ile Kahve Demleme Tekniği
WhatsApp İnternetsiz Nasıl Kullanılır?
2040 Yılına Kadar Benzinli Arabaları Yasaklayacak Ülkeler
Biber Neden Acı ve ve yakıcıdır? Asidik mi, Bazik mi?
Amazon Türkiye Pazarına Giriyor!
Migren Ağrınızı Hafifletecek Meyve Suları
Gazlı İçeceklerin Tehlikeleri!
Telefonum Yavaş Nasıl Hızlandırabilirim?
Bitcoin Terimlerinin Anlamları
Google'ın Hızlı Indexlemesi İçin WordPress Ping Servisleri
Arama Motorları İlk Sayfada Çıkma ve Tıklanma Oranları
Kıdem Tazminatı Ödemesi
Bademin Yararları?
Her Zaman Yemeniz Gereken 50 Sağlıklı Besin
Tesla Model S Araçla Kripto Para (Bitcoin) Madenciliği!
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.