Yaz Ne Zaman Gelecek? Ne Zaman Bitecek?

Yaz Ne Zaman Gelecek? Ne Zaman Bitecek?

2018 Yaz Mevsimine Kaç Gün Kaldı

Yaz Mevsiminin Başlangıcı: 1 Haziran 2018 Cuma

Yaz Mevsiminin Ayları: Haziran-Temmuz-Ağustos

İlkbahar mevsiminin başlaması ile akıllara gelen sual yaza kaç gün var , yaza kaç gün kaldı oluyor. Bu soruları yanıtlandırabilmek için sitemize yaz mevsiminin başlangıç tarihi olan 1 Haziran 2018 tarihine olan geri sayımı ilave ettik. Başka bir deyişle yaz mevsimi artık insanların aklına deniz mevsimi olarak gelmektedir. Bunu da belirtmiş olalım.

Yaz Ne Vakit Başlar?

Yaz mevsimi takvim olarak 1 Haziran’da başlar. Ancak tam olarak ülkemizde bu tarihte başladığı söylenemez. Ülkemizin doğu kesimleri rakımdan dolayı yaz mevsimine bazen geç girebilmektedir. Denizellikten dolayı ise kıyı şeridindeki şehirler yaz mevsiminin tesirini daha hızlı hisseder.

Talebelerin, öğretmenlerin, memurların, çalışanların ve daha bir çok insanın kafasında ki sual yaza kaç gün var… Evet herkesin merakla beklediği mevsim. Neden mi? Yaz demek sıcak demek, yaz demek tatil demek, yaz demek heyecan demek, yaz demek eğlence demek, yaz demek…

Tabi yazı herkes merakla bekliyor dedik fakat yazı sevmeyenlerde var. Yazın o sıcağın da klimasız yapamayanlar, dışarıya çıktığı anda sıcaktan su gibi olanlar, sıcakta çalışmak zorunda olanlar, hem de üniversitelerde yaz okulu olan talebeler yazı pek sevmeyebilir. Fakat yaz mevsimini eğlenceli hale getirmek sizin elinizde yaz mevsimi ne vakit olursa olsun eğlenmeyi bilene güzeldir.

Yaz Ne Vakit Biter?

Yaz mevsimi güz mevsiminin gelmesiyle rafa kalkar. Bunun tarihi ise 1 Eylül’dür. 1 Eylül sıcaklıklar aniden düşmemektedir. Yaz mevsimin tesirleri bir müddet daha devam edebilmektedir.

Tabi yaz mevsimi 1 Haziran’da başlıyor diye en sıcak ay Haziran olacak diye bir kriter yoktur.Ekseriyetle sıcaklık vasatilerine baktığımız zaman ülkemizde Temmuz-Ağustos aylarında en sıcak yaz günlerini yaşadığımızı görüyoruz.

Yaz aylarını yukarıda yazmıştık yeniden tekrarlayalım. Yaz ayları: Haziran, Temmuz, Ağustos’tur. Haziran ayı 30 gün çeker. Temmuz ayı 31 gün çeker. Ağustos ayı da 31 gün çeker.

Bu yazımızda yaza kaç gün kaldı , yaza ne kadar var , yaz mevsimi ne zaman , yaz mevsimi geri sayım gibi aklımıza gelen bir hayli konudan söz ettik. Sizlerde yorumlarınızla bize katılmak isterseniz alt bölümden yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

 Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Başlar, Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Biter?

Yaz mevsimi takvimsel olarak 1 Haziran günü başlar 1 Eylül günü ise biter.

Yazıda Neler Var

  • 2018 Yaz Mevsimine Kaç Gün Kaldı
    • Yaz Ne Zaman Başlar?
  • Yaz Ne Zaman Biter?
    •  Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Başlar, Yaz Mevsimi Hangi Tarihte Biter?

Şunları da beğenebilirsin:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.