Tesla Model S Araçla Kripto Para (Bitcoin) Madenciliği!

Tesla Model S Araçla Kripto Para (Bitcoin) Madenciliği!

Kripto para dünyası beklenmedik alanlarda ortaya çıkmaya başladı. Tesla Model S araç sahibi bir meraklı, forumlarda ve web sitelerinde bir müddettir “fikir” olarak konuşulan şeyi yaptı ve aracını bir madenci havuzuna dönüştürdü. Bu sayede Model S sahiplerinin dahil olduğu fiyatsız süper şarj konumlarında elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilmeyi ve madencilik ödülleri olan kripto paralardan ele geçireceği kar oranını artırmayı amaçlıyor.

Bildiğiniz gibi kripto paralar ile yapılan işlemlerin gerçekleşmesini sağlayan, doğrulayan, kayıt altına alan ve bunun karşılığında da ödül olarak o kripto paradan kazanan kişilere madenci (miner) isimi veriliyor ve madenciler bu işlemleri (matematiksel hesaplamalar) gerçekleştirebilmek için ciddi işlemci gücüne ve elektrik enerjisine ihtiyaç duyuyorlar.

Madencilik gelirlerinizi yüksek tutabilmek için donanım ve enerji ihtiyacınızı minimalize faktörüz gerekiyor ve bu Tesla sahibinin tam olarak yapmayı amaçladığı şey de bu.

Bir çok kişi tarafından Tesla araçlarındaki otopilot sisteminin işlemci gücünün, aktif olarak kullanılmadığı vakitlerde bitcoin madenciliği yapması için kullanılabileceği öne sürülüyordu. Model S sahibi bir kişi bunun olası olduğunu gösterdi.

Tabi ki araçlardaki otopilot sisteminin kullanım dışı bırakılmasının bir çok güvenlik problemi doğurabileceği bilindiği için Tesla kullanıcıları otopilotun devre dışı bırakılmaması taraftarı.

Forumlarda otopilotun işlemci gücünün kullanılması yerine kuvvetli elektrik enerjisinin kullanılması teklifi üzerine bir kullanıcı aracının arkasına sığacak boyutta, madencilik yapabileceği bir donatım kurdu ve elektrik enerjisini kullanarak madencilik yapmaya başladı.

GPU işlemcilerden oluşturulan bu sistemle bitcoin madenciliği yapmak pek olası olmasa da bir çok değişik kripto para madenciliği yapılabilir.

Bu sistem sayesinde Tesla’nın Supercharger ağına dahil olan araç sahibi, istasyonlardan fiyatsız enerji kullanabilir ve teknik olarak istasyonlardan pile aktarılan enerjiyi bu işlemcilere doğru şekilde eriştirebilirse madencilik yapmaya başlayabilir. Etik tartışmasını size bırakıyorum.

Böyle bir sistemi kullanmak öncelikle aracın pilinin ömrünü tüketeceği için ne kadar mantıklı olabilir onu düşünmek gerek. Bu arada madencilik işlemi yapılırken aracın içinin fırın gibi ısınmaya başlayacağını da unutmayalım.

Her ne kadar böyle bir sistemin düşünülmüş olması eğlenceli olsa da işin astarı yüzünden pahalıya geleceği için pek de mantıklı diyemeyiz.

Şunları da beğenebilirsin:

Plakamı Düşürdüm Ne Yapmalıyım?
3ds Max için Bilgisayar Tavsiyesi
C Segmenti Otomobiller
Apple’ın iPhone X İle ilgili Bir Kelime Dahi Söylemediği 8 Şey!
Yerli Arama motoru diye tanıtılan Yaani altyapısını Yandex'ten alıyor.
Evden Para Kazanmanın Yolları
Evde Tasarruf Yapın! Geri Dönüşümle Paranızı Çöpe Atmayın
İkinci El Araba Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Doğal Gaz Faturasını Düşürmenin Yolları
En Ucuz Sıfır Otomobiller Listesi 2018
Yeni Mercedes A Serisi 2018
Akvaryum, Şömine Videosu, Kanalı
FM Radyo Frekansları - Güncel Frekans Listesi
Amazon Türkiye Pazarına Giriyor!
Telefonu Hackleme Nasıl Engellenir?
Bilgisayarınızın Kapanmasına Neden Olan Sebepler
Dünyanın Kaçıncı Zenginisiniz? Dünyanın En Zenginleri Listesi
Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir? Nereden Alınır?
Bitcoin Satın Almak
Yasak Sitelere Kolay Yoldan Giriş (VPN, DNS)
Yeni Mercedes-Benz CLS 2018 [Video]
Kod Bilmeden Mobil Uygulamanızı Yapın!
Kaliteli ve Ücretsiz Stok Resim Siteleri
Facebook İletilerini ve Tweetleri Toplu Silmek
İnsanlar Neden İnternetten Sipariş Verir?
5000 TL’ye En İyi Laptop Hangisi?
2. El Araç Alırken Plaka ve Şase No ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama
En İyi 10 Laptop Markası (2018)
iPhone Ülkelere Göre Fiyat Dağılımı
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: