Sağlıklı Hamilelik Geçirmeniz İçin 15 Temel İpucu

Sağlıklı Hamilelik Geçirmeniz İçin 15 Temel İpucu

Bekleyen her anne için sıhhatli bir gebelik ideal bir neticedir, bu yüzden bir hayli kadın sıhhatli bir gebeliğin neye benzediğini değil bu arada hem anne hem de çocuğa olası olan en iyi sıhhat neticelerini ele geçirmek için en iyi ipuçlarından bazılarını anlıyor.

Sağlıklı Hamilelik Nedir?

Sağlıklı bir gebelik, tipik olarak, tam müddetliğine devam eden bir gebelik, 5.5 kilogramın üzerinde bir doğum ağırlığı ve rastgele bir doğum kusuru gibi birkaç temel bileşenle tanımlanır. Bu hem annenin hem de çocuğun olası olduğunca sıhhatli bir şekilde dışarı çıktığı ideal bir gebelik.

Sıhhatli bir gebeliğe her vakit sahip olmak her zaman . İlk üç aylık dönemin ehemmiyeti mübalağalamaz, çünkü bu çok ehemmiyetli erken gelişim gerçekleştiğinde ve bu gelişim dönemindeki herhangi bir kesinti veya travmanın uzun müddetli tesirleri olabilir.Kendinize sağlıklı bir gebelikte ve sağlıklı, mutlu bir bebeğiniz için en iyi talih verebilmek için, kendi gebeliğiniz müddetince neyi tanıması veya neyi amaçlaması gerektiğini bilmelisiniz.

Sağlıklı Hamilelik Belirtileri

Gebelik esnasında vücudunuzdaki fiziksel farklıklar, mide bulantısı, kramplar, kanama ve vajinal akıntı gibi diğer iyi ve kötü semptomlar vardır.

Fiziksel Farklıklar: Vücudunuz, ayak bileği şişmesi , kalçaların genişlemesi, sırt ağrısı , pelvik rahatsızlık ve vücudunuzun büyüyen fetusa uyum sağlamak için acilen ayarladığı diğer işaretler dahil olmak üzere çeşitli şekillerde değişecektir .

Bulantı: Bulantı normaldir ve çoğunlukla birinci trimesterde görülür . Bir takım kadınlar gebelik süresince mide bulantısı yaşarlar, ancak aşırı bulantı dehidrasyona kapı aralayabilir ve önlenmesi gerekir. Sabah hastalığından kötü bir netice aldıktan sonra daima sıvı ile nemlendirin.

Kanama: Yumurtanın implantasyonu sırasında gebeliğin erken dönemlerinde az miktarda kanama olabilir . Bununla beraber, gebelikte daha sonra kanama yaygın değildir ve bir  problemi işaret edebilir . Herhangi bir kanama doktorunuzla görüşülmelidir, ancak az miktarda lekelenme fazla kaygı edilecek bir şey değildir.

Kramplar: Vücudunuz şekli değiştikçe ve adaleleriniz hızla büyürken, pelvisinizde bir miktar kramp alana gelecektir. Bu, menstruasyon sırasında normalde karşılaşacağınız kramplara benzer ve belki de biraz daha kuvvetli olabilir. Sabit kramp veya zayıflatıcı belirtiler doktorunuzla görüşülmelidir.

Vajinal Boşalma: Gebelik sırasında kimi vajinal akıntılar normaldir, bilhassa süt beyazı rengindedir. Bu aslında sizi enfeksiyona karşı savunabilir, ancak deşarj açık, sarı veya yeşil veya kötü kokuysa, bir maya enfeksiyonu veya başka bir vaziyet olabilir ve olası olan en kısa müddette rehabilitasyon edilmelidir.

Sıhhatli Hamilelik İçin İpuçları

Sıhhatli bir gebeliğin sağlanmasına yönelik en iyi ipuçlarından bazıları arasında kendinizi eğitmek, bol su içmek, doğru beslemek ve egzersiz yapmak sayılabilir.

Su İçin

Yeterli su içmek, rastgele bir sıhhatli gebeliğin çok ehemmiyetli bir parçasıdır. Sıhhatli bir gebelik isterseniz vücudunuz tarafından kullanılan fazladan egzersiz, sıcak yanıp sönme ve ekstra besin maddeleri ile suyunuzun doldurulması her vakitkinden daha ehemmiyetlidir.

Kendini geliştir

Bebek kitaplarını okumak size katiyen ihtiyacınız olmayacak pek çok bilgiyi sağlayacaktır, ancak çocuk bakım ve sağlıklı hayat anlayışında olmak, gebeliğiniz sırasında sağlıklı kalmanızı sağlayacaktır. Nasıl düşündüğünü, ne yediğini ve hangi yaşam biçimini yönetmeyi seçeceğini etkiler.

Düzenli egzersiz

Gebeyken şekli savunmak  adalelerinizi kuvvetli tutacak ve gestasyonel diyabet veya yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkları önleyeceğinden ehemmiyetlidir . Rahat olduğunuz yere ayarlayın ve gerinmeyin. Aktif olduğunuzdan emin olun!

Yogayı Yakala

Yoga , özellikle gebelikte daha düşük bir egzersiz yoludur  . Aynı zamanda stres azaltmaya ve esnekliği geliştirmeyeyardımcı olabilir .

Ağırlığınızı İzleyin

Gebelikte kilo alınması normaldir, ancak mümkünse sağlıklı ve normal bir doğumdan ve daha kolay bir iyileşme döneminden emin olmak için normal hudutların içinde kaldığınızdan emin olun .

Folatı arttır

Bu B vitamini nöral tüp defektlerinin önlenmesinde kritik ehemmiyet taşır; bu yüzden mercimek , yapraklı yeşillikler,avokadolar ve fasulye gibi gıdaları yemenin  gebelikte ehemmiyeti vardır.

İçkiyi bırak

Sen gerektiğini ortadan  doğum kusurlarına ve diğer komplikasyonların önlenmesi için perhiz içki. Bir takım insanlar şarap güvenliğini çok hudutlu meblağlar müdafaa ediyor olsa da, bu konuda hala bir takım tartışmalar var.

Multivitamin

Besin düzeylerini aynı düzeyde tutmak için her gün bir multivitamin alın.

Sigara içmeyi bırak

Bebeğinizin sağlığını iyileştirmek için kansere kapı aralayan, kanserojen dolgulu sigaraları ortadan kaldırın – ve kendini!

Çok Çalışmayın

Vücudunuzun dinlenme ve iyileşme için daha fazla zamana ihtiyacı olacağından, deşarj olmanız ve işinizi belirli bir derece düşürmeniz gerekir.

Stresini toplayın

Stres hormonları güçlü olduğu ve gebeliğinizin sağlığını etkileyebileceğinden, hayatınızdaki büyük stres kaynaklarını ortadan kaldırmaya çalışın .

Güneş kremi

Gündüz  kremi giymek , kanser rizikonuzu düşürür ; özellikle gebe kadınlar güneş yanığına karşı çok daha duyarlıdır .

Protein

Protein alımınızı, fasulye, somon , yumurta, tatlı patates ve süt ürünleri gibi gıdalarla artırın .

Kegels

Kegel egzersizleri yapmak,  daha başarılı bir doğum yapmanıza yardımcı olur ve en hassas bölgelerdeki adalelerin fiziksel olarak iyileşmesini hızlandıracaktır.

Yardım isteyin

Hamile olmak zor ve yorucu olabilir, bu yüzden arkadaşlarınızdan ve ailenizden yardım istemekten korkmayın. Tek başınıza yapmanız gerekmiyor!

Şunları da beğenebilirsin:

Morluk Nasıl Geçer? Morluklara Ne iyi Gelir?
Resimli Pilates Hareketleri, Hareketli Resimlerle Pilates Topu Kullanımı
Endoskopi nedir?
Anne Sütü Nasıl Kesilir, Bebek Anne Sütünden Nasıl Ayrılır?
Vitaminler hangi besinlerde bulunur, vitamin eksikliği problemleri
Diş Çekimi Fiyatları, Kanal Rehabilitasyonu Fiyatları
Ayak haritanızdaki masaj noktaları, Zonoterapi ve Refleksoloji
Ayak bileği burkulmaları ve ilk tedbirler
Bel ağrıları
Panik atak nedir, panik atak nasıl rehabilitasyon edilir?
Migren Nedir, Migrenin Belirtileri ve Rehabilitasyonu
Mide yanması nedir, mide yanmasına ne iyi gelir?
Mide kanseri nedir, mide kanserinin belirtileri nelerdir?
İnsan Kaç Gün Aç Yaşayabilir? Kalabilir?
Papatya Çayı Faydalı mı? Nasıl Hazırlanır?
B12 Demir Eksikliği, Kansızlık İçin Yararlı Yiyecekler
Nar Suyu ve Nar Çayı Faydaları?
İşlenmeyen Tarım Arazilerini Devlet Kiralayacak
Kış Aylarında C Vitamini ve Faydaları
Nane Yağının Faydaları Nelerdir?
Kadınlar İçin En İyi En Kalıcı Parfüm
Klimaya İhtiyaç Duymadan Nemi Azaltmanıza Yardımcı Olacak Bitkiler
Hızlı Öğrenmek İçin 9 İpucu
Hızlı Kilo Verdiren En İyi Diyet Uygulamaları
Vücuda Fazla Şeker Yüklemesi Zararı
Sağlık İçin Düzenli Koşmanın Yararları
Diş Sağlığınız İçin Önemli Püf Noktalar
Prostat Nedir? Prostat Neden Olur?
Disleksi nedir?
Çocuğunuz Hiperaktif mi? Hiperaktivite Bozukluğu
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.