Kod Bilmeden Mobil Uygulamanızı Yapın!

Kod Bilmeden Mobil Uygulamanızı Yapın!

Teknolojinin gelişimiyle beraber internet kullanımında mobilin hissesi her geçen gün artıyor. Şirketlerin, e-ticaret sitelerinin, hizmet sağlayıcılarının hem de blog sahiplerinin mobilde erişilebilir olması, bir uygulamaya sahip olmaları kendileri açısından fark yaratan bir öğe olarak karşımıza çıkıyor. Tabii bir uygulama yapabilmek öyle çok kolay bir şey değil. Bunun için ya programlama bilmeniz gerekiyor veyahut parasal olarak bu güce sahip olup başkalarına yazdırabiliyor olmanız gerekiyor. Ancak kullanıcıların büyük çoğunluğu hem programlama bilmiyor hemde maddi olarak bu güce sahip değiller. Bu yazıda Mobil Uygulama Nasıl Yapılır, Mobil Uygulama Nasıl Geliştirilir  gibi suallerin yanıtını bulabilirsiniz.

Mobil Uygulamanızı Kendiniz Yapın

Neyse ki artık Mobil Uygulama yapabilmek için ne programlama bilmenize gerek var ne de binlerce lira para ödeyerek bütçenizi sallamaya. Uygun bir bütçeyle, programlama bilmeden, hızlı bir şekilde kendi mobil uygulamanızı geliştirmenize yardımcı olacak internet üzerinde bir çok platform bulabilirsiniz.

Bu platformlar sayesinde “Yazılım bilmeden mobil uygulama yapabilir miyim?“, “Kendi mobil uygulamamı nasıl geliştirebilirim?“, “Mobil uygulama yapabilmek için büyük paralar harcamalı mıyım?” şeklinde sualler tarih oluyor.

Aşağıda yer alan bu platformlardan birini kullanarak fiyatsız olarak ya da küçük bir yatırım ile kendi mobil uygulamanızı oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Bu şekilde ziyaretçilerinize değişik bir tecrübe sunabilir, rakiplerinize fark atabilirsiniz.

MobiRoller

MobiRoller, kendisi veya müşterisi yerine Android ve iPhone uygulaması oluşturmak isteyenler için ideal bir mobil uygulama platformudur. Tamamiyle Türkiye’de üretilen ve Türkçe teknik desteğe sahip olan MobiRoller bugün tüm dünyadan kullanıcılara hizmet etmektedir. MobiRoller ile hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan ve kodlama bilmeden dakikalar içinde mobil uygulama yapabilirsiniz.

MobiRoller ile geliştirilen uygulamalar; Android ve iPhone uygulamaları desteği, kullanıcı azalığı, sosyal medya entegrasyonu (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube vb), anlık bildirimler (push notification), tek tuşla arama, gelişmiş kullanıcı istatistikleri ve harita desteği gibi yüzlerce farklı ve başarılı özelliğe sahip. Websitenizi dakikalar içerisinde mobil uygulamaya çevirmenizi sağlayan web modülü oldukça başarılı.

MobiRoller ile tamamiyle fiyatsız mobil uygulama yapabileceğiniz gibi uygulamanızdan reklam geliri ele geçirmek veyahut müessesesel bir uygulama yapmak istiyorsanız premium paketlerden birine yükseltebilirsiniz. MobiRoller Bayilik Programıyla ise müşterilerinize sınırsız sayıda mobil uygulama yapıp satabileceksiniz. Aylık ve senelik ödeme tasarılarından birini seçerek hiçbir taahhüt olmadan kullandığınız kadar ödeyebilirsiniz. Kredi kartı bilgisi paylaşmadan fiyatsız tecrübe sürümü olması da uygulamanın diğer bir avantajı.

Uygulamanın fiyatlandırması rakiplerine göre de çok mantıklı. Aylık $14’dan başlayan ücretlerle mobil uygulamanızı yapabilirsiniz. Emeliniz mobil uygulama yapıp satmaksa ayda $79’a Bayilik Programına katılıp, sınırsız sayıda mobil uygulama yapıp satarak, mobil uygulama işinizi kurabilirsiniz.


Good Barber

Good Barber, size tek satır kod yazdırmadan uygulamanızın her teferruatını kontrol edebilmenize müsaade ederek iOS ve Android uygulamaları geliştirmenizi sağlayan bir platform. Başlangıç için dokuz farklı renk ve kişiselleştirilebilme özellikleri fazla, 350 adet ikon ve 600’den fazla Google yazı tiplerine ulaşımı sağlayan şablonlar mevcut.

iPhone ve Android uygulamalarının yanısıra, kullanıcıların telefonlarındaki tarayıcılarından girebileceği fiyatsız mobil siteniz oluyor. Web sayfanızın resmi mobil sürümü olmasını isterseniz bu siteyi kendi domain’inize de yönlendirebilirsiniz.

Uygulama belirlediğiniz parametreler için her vakit oldukça hızlı bir şekilde görsel geri dönüşüm alabiliyorsunuz. Özgün, hareket uyandırabilir bildirimler gönderin ve okuyucularınızı, onlara da yazılar, fotoğraflar ve videolar göndermelerine müsaade ederek katkıda bulunan yazarlar haline kazancın.

Fiyat: Azalık aylık 16$’dan başlayıp, 32$’a kadar çıkıyor.


ShoutEm

ShoutEm, komple muhteva idaresi, kuvvetli kullanıcı irtibat araçları ve para kazanma seçenekleriyle size bir uygulama yaratıcı sunuyor. Arayüz geliştirici, bir hayli özelleştirme seçeneği sunuyor ve her bir uygulama WordPress, Foursquare, Facebook, Twitter, SoundCloud ve daha fazlası gibi muhteva kaynaklarıyla entegre edilebiliyor.

Uygulamanızı geliştirici hesabınız üzerinden hem iTunes’ta hem de Google Play’de paylaşabilir ve uygulama muhtevanızı gerçek vakitli olarak aktüelleyebilirsiniz. ShoutEm, bu arada uygulamanızın iOS ve Android aktüellemelerine uyumlu olup olmadığını kontrol etmek emeliyle bir takım oto-aktüelleme özellikleri de sunuyor.


Appery.io

Appery, Android, iOS ve Windows işletim sistemleri için uygulamalar geliştirebileceğiniz, Apache Cordova içeren bulut tabanlı bir mobil uygulama geliştiricidir.

Bulut tabanlı bir uygulama olduğu için, rastgele bir indirme ya da yükleme işlemi gerektirmiyor. Bu size ciddi zaman kazandırıyor. Ayrı olarak uygulamanızın arayüzü tasarlamanız için sürükle & bırak mantığıyla çalışan bir görsel tertip edici bulunuyor. Bu sayede uygulamanızı daha kolay bir şekilde oluşturabiliyorsunuz.

Appery içerisinde çeşitli özelliklerin bulunduğu bir eklenti fihristi bulunduruyor. Bu fihristten seçeceğiniz farklı özelliklerle uygulamanıza daha fazla işlevsellik katabiliyorsunuz. Ya da kendi özel eklentilerinizi yükleyebilir ve onları kullanabilirsiniz.

Geliştirmekte olduğunuz mobil uygulamanızı kolay bir şekilde geliştirme ekibiyle, kullanıcılarla veya müşterilerle gerçek zamanlı olarak paylaşabilirsiniz.

Fiyat: Başlangıç paketleri fiyatsız olmakla birlikte aylık 180$’a premium aza olabilirsiniz.


Mobile Roadie

Mobile Roadie, herkesin kendi iOS ve Android uygulamalarını geliştirmesine yardımcı olan bir uygulama geliştiricidir. Uygulama platformu, RSS, Twitter veya Google News üzerinden otomatik olarak her tür medya aktarımını ve kullanıcıların birbiriyle gerçek zamanlı olarak sohbet edebilmesini sağlayan akış ekranı bulundurmaktadır.

Blogunuzda veyahut sitenizde yer alan muhtevası direk uygulamanıza ilave edebilir veyahut aynı şekilde uygulamanızdan sitenize veya blogunuza çekebilirsiniz.

Fiyatsız olarak kullanabileceğiniz Mobile Roadie Connect uygulaması ile geliştirdiğiniz uygulamaları kendi aletinizde tecrübe edebilirsiniz.

Fiyat: Aylık 125$’dan, 667$’a kadar değişik azalık çeşitleri bulunmaktadır.


The AppBuilder

The AppBuilder, çalışanlarınıza, müşterilerinize, etkinliklere ve broşürlere uygun olabilecek iki değişik açıkla size uygulamalar sunuyor. Çevrimiçi bir araç kullanarak uygulamanızı oluşturabilir, sağlanan eğitimler veya TheAppBuilder’ın kendisi, uygulamanızın yapısını belirleyip oluşturmanızda ve ihtiyaç duyulan muhtevayla doldurmanızda size eşlik etmesine müsaade edebilirsiniz.

AppLibrary’i kullanarak, kullanıcılarınıza bir ekranda iki uygulama gösterebilir hem de bunu kendi markanızla özelleştirebilirsiniz.Herkese açık veya saklı uygulamaları kullanıcı isimleri ve şifreler ile savunabilir, app store aracılığıyla onları dağıtabilir, var olan bilgileri veya kullanıcı gruplarını doğrulamak için TheAppBuilder’in Active Directory’sini entegre edebilirsiniz.

Uygulamanızın yapısını veya muhtevanını değiştirmek yayında olsanız dahi çok kolay. Zira sınırsız sayıda aktüellemeyi bir hayli mobil platformda tek bir tık ile yapabileceksiniz. Platform sayesinde yaptığınız bir farklığı 60 saniye içerisinde aktüelleyerek yayına alabileceksiniz.

Fiyat: Talep üzerine belirlenmektedir.


Appy Pie

Appy Pie, kullanıcıların rastgele bir programlama bilgisi gerekmeksizin Windows, Android ve iOS için uygulama yapması ve bunu Google Play ve iTunes’da yayınlamasına destur veren bulut tabanlı DIY (Do It Yourself/Kendin Yap) mobil uygulama oluşturma aracı. İndirmeniz veyahut yüklemeniz şart olan hiçbir şey yok — kendi mobil uygulamanızı oluşturmak için sayfaları sürükleyip bırakmanız yeterli. Bitirmenizin hemen peşinden, elinizde Blackberry dahil tüm platformlarda çalışan HTML5 tabanlı hibrit uygulamanız olacak. Bildirimler gönderme, reklamlardan para geliri ele geçirme, canlı istatistikleri görüntüleyebilme, GPS üzerinden yer izleyebilme gibi özelliklerle beraber, tüm revizyonlar gerçek vakitli. Ayrı olarak, uygulamanıza sosyal medya akışlarını, blogları, web sayfalarını, radyoları ve daha fazlasını entegre edebilirsiniz.

Tek tuşla arama yapabilme ve içerdiği QR kod sistemiyle buluşma programı, muayenehaneler, salonlar veya spa merkezleri gibi iş yerleri için oldukça kullanışlı. Kod sayfasını kullanarak, istediğiniz kodu veyahut kütüphaneleri de uygulamanıza ilave edebilirsiniz.

Fiyat: Başlangıç paketi fiyatsız olup, 33 $’a kadar azalıklar bulunmaktadır.


AppMachine

AppMachine, iOS ve Android tabanlı profesyonel uygulamalar tasarlamak ve geliştirmek için kullanması kolay bir platform. Sürükle-bırak arayüzünü kullanarak, bilgi, resim ve video içeren sayfalar gibi çeşitli geliştirme araçlarını kullanarak bu özellikleri bir araya getirebilirsiniz. Geliştirme araçları, uygulamanızı Facebook, Twitter ve çevrimiçi mağazalara bağlamanızı da sağlıyor. Uygulamanızı kendi tarzınızda tasarlayabilir, uygulamanızın arayüzünün kontrolünü tamamiyle ele geçirerek kendi renklerinizi, ikonlarınızı ve yazı tiplerinizi seçebilir ve Previewer’ı kullanarak yaptıklarınızı gözlemleyebilirsiniz.

Uygulamanızı geliştiriyorken test2 edebilir, bilgisayarınızda, tabletinizde veya telefonunuzda kontrollerinizi yapabilirsiniz. Uygulamanız tamamıyla test edilmiş ve yayınlanmaya hazır hale geldiğinde, uygulamanızı yayınlayabilir ve geliştirmeye devam edebilir, kullanıcı verilerini izleyebilirsiniz. AppMachine, uygulamanızı AppStore’a ve GooglePlay’e ilave etmek için ihtiyacınız olan herşeyle ilgilenir.

Fiyat: Ödeme çeşitleri, bir seferliğe mahsus olup 499$’lık (Gorgeous) paketten başlayıp, 899$’lık (Designer) paketine kadar çıkıyor.


GameSalad

GameSalad, iOS, Android, HTML5 ve OS X dahilinde çeşitli platformlarda oyunlar yapıp paylaşmanızı sağlar. Sürükle-bırak arayüzü, herhangi bir programlama bilgisine ihtiyaç duymadan işe alelacele koyulmanıza yardımcı olur.

Oyun yaratıcı bu uygulama, bir sahne ve oyuncu tertip edici özellikleri içerir -ki zamanınızın çoğu, belli özellikler, görseller, sesler ilave edip oyuncuları sahneye yerleştirmekle ve oyuncular arasındaki navigasyonu sağlamak için geçiyor olacak. Aktif olarak kullanılan forumu ise, bağımsız oyun tasarımcılarının birbirlerine yardım etmelerine ve tavsiye vermelerine imkan sağlamasıyla büyük bir artı katıyor.

GameSalad, yakın zamanda, Kindle Fire platformuna da uyumlu uygulama geliştirme seçenekleri oluşturmak adına Amazon ile birlikte çalışmaya başladı.

Fiyat: Ödeme çeşitleri, fiyatsız sürümlerden başlayıp Pro üyelik için senelik 299$’a kadar çıkıyor.


BiznessApps

BiznessApps, iş için gerekli mobil uygulamaları oldukça kolay bir süreçte yapmanıza yardımcı olan bir platform sağlıyor. Yemek siparişi, kartla alışveriş gideri ödeme, dinamik içerik, üçüncü-parti entegrasyon, bildirimler ve daha fazlasını içeren özellikleri de yanında getiriyor.

Kullanımı kolay içerik idare sistemi, dakikalar içerisinde uygulamanızı oluşturup her şeyini özelleştirerek kendi tasarımınızı gerçekleştirmenizi sağlıyor. Uygulamanızı tasarlayıp geliştiriyorken gerçek zamanlı olarak gözlemleyebileceğiniz önizlemeler de sunuyor.

Uygulamanızı çevrimiçi olarak hatıranda aktüelleyebilir, içerisindeki her şeyi Apple’a ya da Google’a göndermenin uzun sürecine bulaşmadan tertip edebilirsiniz. Haftalık olarak yayınlanan, BiznessApps ile nasıl mükemmel uygulamalar ortaya çıkarabileceğinize değin anlatımlar da geliştirme sürecini hızlandırmanızı sağlıyor.

Fiyat: Ödeme çeşitleri, mobil web sitesi için aylık 29$’dan başlayıp mobil uygulaması için 59$’a kadar çıkıyor.


AppMakr

AppMakr, isteyen herkesin tek bir satır kod yazmadan iOS, Android ve HTML5 uygulamaları oluşturmasını sağlayan bir DIY (Do It Yourself/Kendin Yap) mobil uygulama oluşturma aracı. 2009 seneninde heyetti ve yakın vakitte Infinite Monkeys, kendi bünyesine aldı.

İstediğiniz kadar uygulama yapabilir, uygulamalarınızı sınırsız sayıda aktüelleyebilir ve bildirimler, yüksek çözünürlükte resim galerileri, canlı aktüellemeler, müzik ve video yayını, sohbet odaları, Google Maps entegrasyonu, ortak etkinlik takvimi, uygulama içi alışveriş ve daha fazlası gibi özelliklerle randımanlı hale getirebilirsiniz.

Dashboard üzerinden tüm uygulamalarınızı izleyebilir, uygulamanızın görünümünü ve işlevini kolaylıkla özelleştirebilir, bunları gerçek vakitli olarak görüntüleyebilir ve tek bir tuş ile markette yayınlayabilirsiniz.

Fiyat: Ödeme çeşitleri, fiyatsız sürümlerden başlayıp Self-Publish azalık için tek sefere mahsus 99$’a kadar çıkıyor.

Şunları da beğenebilirsin:

Web Uzmanları için 20 Forum
Front-end Developer Yeterlilikleri
3ds Max için Bilgisayar Tavsiyesi
Spam SMSlerden nasıl kurtulurum?
Apple’ın iPhone X İle ilgili Bir Kelime Dahi Söylemediği 8 Şey!
Yerli Arama motoru diye tanıtılan Yaani altyapısını Yandex'ten alıyor.
Apple, kablosuz şarj özelliğini destekleyen otomobil markalarını açıkladı
WhatsApp İnternetsiz Nasıl Kullanılır?
2040 Yılına Kadar Benzinli Arabaları Yasaklayacak Ülkeler
Boston Dynamics Tarafından Geliştirilen 3 Yeni Robot
FM Radyo Frekansları - Güncel Frekans Listesi
Amazon Türkiye Pazarına Giriyor!
Telefonu Hackleme Nasıl Engellenir?
Bilgisayarınızın Kapanmasına Neden Olan Sebepler
Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir? Nereden Alınır?
Bitcoin Terimlerinin Anlamları
Yasak Sitelere Kolay Yoldan Giriş (VPN, DNS)
Kaliteli ve Ücretsiz Stok Resim Siteleri
Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma
Facebook İletilerini ve Tweetleri Toplu Silmek
İnsanlar Neden İnternetten Sipariş Verir?
Google'ın Hızlı Indexlemesi İçin WordPress Ping Servisleri
Arama Motorları İlk Sayfada Çıkma ve Tıklanma Oranları
Tasarımcıya İhtiyaç Duymadan Kendi Logonuzu Yapın
İngiltere’den Bitcoin Kararı!
5000 TL’ye En İyi Laptop Hangisi?
PIN Numarasını Öğrenme (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)
Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Saklı Numara Engelleme
En İyi 10 Laptop Markası (2018)
iPhone Ülkelere Göre Fiyat Dağılımı
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.