Kıvırcık Saçlı Kadınlar İçin Saç Uzatma Rehberi

Kıvırcık Saçlı Kadınlar İçin Saç Uzatma Rehberi

Kıvırcık saçlarını nasıl kontrol altına alabileceğini izah ediyoruz!

Kıvırcık saçların canlı ve enerjik görünümüne bayılıyoruz fakat ne vakit kıvırcık saçlı biriyle karşılaşsak saçlarından dert yanıyor. Kabarması, şekil almaması ve en ehemmiyetlisi de zor uzamasından yakıntı ediliyor.

Şayet senin de kıvırcık saçların varsa bu meseleleri hem de belki daha fazlasını tecrübelemişsindir. Sacsirlari.com editörleri kıvırcık saçlılar için birleşti ve sizlere en uygun analiz eder, bakım teklifleri ve ufak tüyolarla dolu bir yazı hazırladı. Sen de kıvırcık saçlarını uzatmak ve doğru bakımı yapmak istiyorsan seni yazımızın devamına alalım 🙂

Kıvırcık saçlarını uzatırken dikkat faktör gerekenler:

Saç köklerine iyi bakmalısın

kıvırcık saç bakımı

Bildiğin üzere, saçlarının uzaması sıhhatli saç köklerinde başlıyor. Kıvırcık saçlar ve saç cildi çoğunlukla kurumaya eğilimlidir. Zira bukleler, düz saçlar gibi saç cildini sarmaz, böylelikle saç cildi ihtiyacı olan sebumu karşılayamaz. Hem de bu yüzden kıvırcık saçlılar ara ara kepek problemiyle karşı karşıya kalır.

Saç köklerini beslemek için Botanicals Fresh Care’in Aspir-Besleyici Terapi Şampuan’dan yardım alabilirsin. Kuru saçları beslemek için Aspir nebatı idealdir! Saçlarını yıkarken saç köklerine yuvarlak hareketlerle masaj yapmayı unutmamalısın.

Isıdan uzak durmalısın

kıvırcık saç

Isının saç tellerini kurutucu tesiri olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Saçlarını maşa veya düzleştiriciyle şekillendirmek saçlarının kurumasına kapı aralayabilir. Kuru saçların ne zaman zor uzadığını düşünebilirsin. Bu nedenle saçlarını ısıyla şekillendirmek yerine saç köpüğü veya jöleyle şekillendirebilirsin.

Saçlarını yıkadıktan sonra saç kurutma makinesiyle kurutmak yerine spontane kurumasını beklemelisin. Saçlarını ısıyla şekillendirmek veya kurutmak zorunda kaldığında ise Kérastase Discipline serisinden Fluidissime Sprey gibi saçlarını ısıya karşı savunacak bir ürün uygulayarak saçlarını savunabilir ve pürüzsüz bir doku kazandırabilirsin.

Kıvırcık saçlarını uzatırken saç bakımın nasıl olmalı?

Kıvırcık saçlarını her yıkamada şampuanla temizlemeli ve saç kremiyle yumuşatmalısın. Saçlarını uzatmak istiyorsan şampuanı her zaman masaj yaparak uygulamalısın. Böylece saç derindeki kan dolaşımı hızlanacak ve saç tellerin daha hızlı uzayacaktır.

Saç kremini uygularken de saçlarını önce duşta 3-4 eşit tutama ayırmalısın. Sonra her bir tutamı parmaklarınla tarayarak saç kremini sürmelisin. Böylece saç kremin saç tellerinin arasında girebilecektir. Saçlarını duştan çıktıktan sonra havluyla ovuşturmak yerine daha önceki bir t-shirtle sararak nemini almasını beklemelisin.

Haftada bir veya iki kere kıvırcık saçlarına L’Oréal Paris Elseve Arginine Direnç Maske uygulayarak daha kuvvetli saçlara kavuşabilirsin.

Saçlarını uzatırken hangi saç kesimini seçenek etmelisin?

kıvırcık saç kesimi

Kıvırcık saçlıların en hassas konularından biri de saç kesimidir. Yanlış saç kesimi saçlarının daha kabarık görünmesine ve bir türlü şekil almamasına kapı aralayabilir. Kıvırcık saçlılar için en uygun saç kesimi katlı kesimlerdir. Aman dikkat! Katlı kestirmek isterken saçlarına ara makası yaptırmamalısın.

Ara makası saçlarının daha cansız görünmesine kapı aralar. Kıvırcık saç kesiminde katların kulak hizası ve altında olmalıdır. Katların çok yukarıda olduğunda saçların her daim kabarık görünecektir.

Şunları da beğenebilirsin:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.