Keçiboynuzunun Faydaları Nelerdir? Kürü Nasıl Yapılır?

Keçiboynuzunun Faydaları Nelerdir? Kürü Nasıl Yapılır?

Soluk darlığı, astım, akciğer kanseri, kolesterol, sarılık rehabilitasyonuna kadar bir hayli hastalık için olmayan mükemmel bir ilaçtır. Balgam sökücü özelliği vardır. Göğsü yumuşator bronşları açar öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir. A, B, B2, B3 ve D vitaminleriyle kalsiyum, sodyum, potasyum ve fosfor istikametinden zengindir.Bu yüzden çocukların vücut ve zeka gelişimine büyük katkı sağlar.

Soluk darlığına karşı en tesirli maddelerden biri keçiboynuzudur.Keçiboynuzunda soluk darlığına karşı tesirli olan maddenin, hemen hemen başka hiçbir nebatta bulunmadığını söylenmektedir. Bu madde, aynı anda bir takım alerjik astım rahatsızlıklarında çok tesirli olduğundan daha hızlı netice almak olasıdır.

Ayrı olarak alerjinin yol açtığı soluk darlığı problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir. Alerjik soluk darlığı yüzünden sene belli mevsimlerinde kortizon rehabilitasyonundan başka çare bulamayan insanlar vardır. Keçiboynuzu kürü, bu insanların çoğunda daha hemen sonrası gün deşarj olma sağlamaktadır.

Keçiboynuzu Kürü Nasıl Yapılır?

Hazırlanması son derece kolaydır.

Orta büyüklükteki 6-7 adet keçiboynuzunu soğuk suyla güzelce yıkayın. Daha sonra kırarak bunların her birini 4-5 parçaya bölün kaynayan yarım litre suyun içine atın. Hafif ateşte 7-8 dakika daha kaynatın. Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam şişeye doldurun.

Her gün sabah kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı keçiboynuzu suyuna bir küçük çay kaşığı bal ilave edip karıştırın ve için. Takriben yarım litre olarak hazırladığımız keçiboynuzu suyu en çok üç gün buzdolabında bozulmadan savunabilir. Her üç günde bir, taze olarak yine hazırlamanız gerekecektir. Bu küre, hiç ara vermeden on beş gün devam edin.

Şuna dikkat etmelisiniz soluk darlığı çeken 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklara uygulanırken, yalnızca sabahları kahvaltı arasında bir çay bardağı içilecek, akşam yemeklerinde içilmeyecektir.

Akciğer kanserinde iyi geliyor.

Keçiboynuzu, akciğer kanserini önleyen mükemmel bir nebattır.Ama bu hastalığa yakalandıysanız keçiboynuzu pek bi işe yaramamakta. Ehemmiyetli olan yakalanmadan önce tedbir almakta.

Nasıl Hazırlarım?

6-7 adet orta büyüklükteki keçiboynuzunu kırarak kaynamakta olan 3 su bardağı (takriben 600 cc) suyun içine atın ve kabın kapağını kapatarak,3-4 dakika daha hafif ateşte kaynatın. Ocağı söndürüp 20 dakika demlenmeye bırakın. Sonra keçiboynuzu parçalarını içinden çıkarıp suyu serin bir yerde muhafaza ederek, dört gün peş peşe her sabah ve akşam birer çay bardağı için. Uygulama her ay bir kez tekrarlanacak.

keçiboynuzunun bir diğer yararları.

Keçiboynuzunun yapısında bol miktarda potasyum, fosfor, demir, çinko, bakır bulunduğundan, kemik erimesi, kansızlık, zayıflık, demir eksikliği vaziyetlerinde natürel şifa kaynağıdır.

– Balgam söktürerek göğsü yumuşatır ve bronşları açar.

– Kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir.

– Karaciğere destek yaparak sarılığın rehabilitasyonuna yardımcı olur.

– Belleği kuvvetlendirir, dikkati artırır.

– Kolesterolü düşürerek kalp ve damar sıhhatini savunur.

– Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler.

– Mideye kuvvet verir.

– Kanda biriken zarar veren maddelerin dışarı atılmasını sağlar.

İkaz: Sitemizde yer alan yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler yalnızca genel bilgilendirme emellidir. Bu bilgiler giderek geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler asla doktor kontrolünün yerini alamaz, doktor kontrolü ve rehabilitasyonu yerine kullanılamaz, şahsi teşhis ve rehabilitasyon metodunun seçimi için değerlendirilemez. Uzmana müracaat etmeden şuursuz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir uzvunuza zarar verebilir. Sıhhatinizle alakalı vaziyetlerde lütfen uzman bir doktora müracaat ediniz. Sitemiz, uzman bir doktora müracaat edilmeden yapılan rastgele bir uygulamadan doğabilecek zarardan mesul tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır.

Şunları da beğenebilirsin:

Resimli Pilates Hareketleri, Hareketli Resimlerle Pilates Topu Kullanımı
Anne Sütü Nasıl Kesilir, Bebek Anne Sütünden Nasıl Ayrılır?
Vitaminler hangi besinlerde bulunur, vitamin eksikliği problemleri
Kulak ağrısına ne iyi gelir, Kulak Ağrısı için neler yapılmalı
Ayak haritanızdaki masaj noktaları, Zonoterapi ve Refleksoloji
Boğazda yutkunma zorluğu, yutkunma zorluğunun nedenleri
Sporcuların günlük alması şart olan protein miktarı ve protein cetveli
Ön çapraz bağ kopukluğu
Mide yanması nedir, mide yanmasına ne iyi gelir?
Mide kanseri nedir, mide kanserinin belirtileri nelerdir?
Mide bulantısı nedir, mide bulantısı nasıl önlenir?
Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Erir?
Çig Süt Tüketmek Faydalı mı?
B12 Demir Eksikliği, Kansızlık İçin Yararlı Yiyecekler
İşlenmeyen Tarım Arazilerini Devlet Kiralayacak
Gıda Katkı Maddeleri
Çikolatanın Faydaları Nelerdir?
Kahvaltıda Tüketeceğiniz En Sağlıksız 7 Gıda
Kış Aylarında C Vitamini ve Faydaları
Su İçmenin Vücuda Sağladığı Yararlar ve Günlük Tüketilmesi Gereken Miktar
Şiddetli Mide Ağrısı Sebepleri
Güzel Saçlar ve Ciltler İçin Neem Yağının Yararları
Sıcak Suyla Banyo Yapmanın Yararları
Sağlıklı Bir Sabah Kahvaltısı, Diyet, Fitness
Diş Sağlığınız İçin Önemli Püf Noktalar
Limonun Faydaları Nelerdir?
Bademin Yararları?
Uzun Yaşamanın Sırrı Nedir?
Her Zaman Yemeniz Gereken 50 Sağlıklı Besin
Prostat Nedir? Prostat Neden Olur?
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.