İngiltere’den Bitcoin Kararı!

İngiltere’den Bitcoin Kararı!

İngiliz hükümeti, ilk kez dijital para birimlerine de para aklama kaideleri uygulayacağını izah ederek global Bitcoin merkezi olma ile ilgili ehemmiyetli bir adım attı.

Günde 5 trilyon dolarlık döviz piyasasına hane sahipliği yapan İngiltere, dijital para birimi piyasasının da merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

İngiltere Hazinesi’nden bir gün önce yapılan bir izaha göre, yeni tertip etme sektörde inovasyonu desteklerken, dijital para birimlerinin yasaya aykırı kullanımını engellemeyi amaçlıyor. Tasarının Mayıs ayındaki seçimlerle belirlenecek yeni meclisin ilk gündem maddelerinden biri olması bekleniyor.

Businessht’nin haberine göre dünyanın ilk Bitcoin sigorta şirketi Elliptic’in kurucularından Tom Robinson yeni tertip etmenin, tartışmalı dijital para biriminin kullanımına hükümetin onayı mananına geldiğini söyledi.

Robinson, “Tertip etme Bitcoin’e meşruiyet kazandıracak kadar denetim getirirken inovasyonun önününü de kesmiyor. Bence AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin çok ileriye giden kontrolleriyle, bu konuyu tamamiyle yok sayan diğer ülkeler arasında çok iyi bir balans kuruyor” diye konuştu.

Bitcoin yakın vakitte yatırımcıları için sert ücret dalgalanmaları hasebiyle riziko oluşturabilecek bir performans grafiği izledi.

2013 seneyin başında takriben 13-14 dolar düzeyinde olan bir Bitcoin aynı sene sonuna doğru 900 dolar düzeyine erişti. Hemen peşinden bir günde 450 dolar düzeylerine gerileyen Bitcoin şu an yaklaşık 261 dolardan işlem görüyor.

BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURULU Bitcoin Konusunda Uyarmıştı

Anımsanacağı üzere Bankacılık Tertip etme ve Denetleme Müessesesi (BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURULU) 25 Kasım 2013 tarihinde ‘Bitcoin’ ve benzeri sanal paraların barındırdığı muhtemel risklere karşı kamuoyunu uyararak, “Rastgele bir resmi veyahut özel kuruluş tarafından ihraç edilmeyen ve karşılığı için garanti verilmeyen bir sanal para birimi denilen Bitcoin, mevcut yapısı ve işleyişi itibarıyla Yasa dahilinde elektronik para olarak değerlendirilmemekte, bu yüzden de mevzubahis yasa (6493 sayılı Ödeme ve Menkul Değer Uzlaşma Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları İle ilgili Kanun’u) çerçevesinde himaye ve denetimi olası görülmemektedir” izahını yapmıştı.

Şunları da beğenebilirsin:

Web Uzmanları için 20 Forum
3ds Max için Bilgisayar Tavsiyesi
Spam SMSlerden nasıl kurtulurum?
Instagram alışveriş platformuna dönüşüyor
Google Pixel 2 tanıtıldı! İşte ayrıntılar!
Yerli Arama motoru diye tanıtılan Yaani altyapısını Yandex'ten alıyor.
Kripto para pazarı 200 milyar dolar değerini aştı
Evden Para Kazanmanın Yolları
Evde Tasarruf Yapın! Geri Dönüşümle Paranızı Çöpe Atmayın
Doğal Gaz Faturasını Düşürmenin Yolları
Bitcoin 8000 dolar düzeyini aştı!
WhatsApp İnternetsiz Nasıl Kullanılır?
2040 Yılına Kadar Benzinli Arabaları Yasaklayacak Ülkeler
Boston Dynamics Tarafından Geliştirilen 3 Yeni Robot
Nasıl Para Biriktirilir?
Akvaryum, Şömine Videosu, Kanalı
FM Radyo Frekansları - Güncel Frekans Listesi
Amazon Türkiye Pazarına Giriyor!
Telefonum Yavaş Nasıl Hızlandırabilirim?
Bilgisayarınızın Kapanmasına Neden Olan Sebepler
Bitcoin Satın Almak
Yasak Sitelere Kolay Yoldan Giriş (VPN, DNS)
Kaliteli ve Ücretsiz Stok Resim Siteleri
Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma
PIN Numarasını Öğrenme (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)
Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Saklı Numara Engelleme
ÇiftlikBank Nedir? Nasıl Para Kazanılır? ÇiftlikBank Hilesi
En İyi 10 Laptop Markası (2018)
iPhone Ülkelere Göre Fiyat Dağılımı
Tesla Model S Araçla Kripto Para (Bitcoin) Madenciliği!
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.