Hızlı Kilo Verdiren En İyi Diyet Uygulamaları

Hızlı Kilo Verdiren En İyi Diyet Uygulamaları

Kilo vermek, sıhhatli beslenmek günümüz insanının en ehemmiyetli takıntılarından biri haline gelmiş vaziyette. Teknolojide her alanda olduğu gibi bu noktada da yardımımıza koşuyor. Kalori takibi, kilo kontrolü ve motivasyon konularında zorlanıyorsanız, telefonunuza yükleyeceğiniz perhiz uygulamaları ile bunların hepsini ve daha fazlasını kolayca yapabiliyorsunuz. Şahsi diyet asistanınız olarak işlev gören diyet uygulamaları çeşitlilik gösteriyor olsa da hepsinin temelinde sizlere yardımcı olabilme fikri yatıyor. Ancak elbette, bazıları diğerlerinden daha fazla sayıda özellik sunuyor ve hem de akıllı saat gibi aksesuarlar üzerinde bile çalışabiliyorlar. Bende bu yazıda sizlere Android ve iOS için en iyi Diyet Uygulamaları’nı tanıtmaya çalışacağım.

Android ve iOS İçin En İyi Diyet Uygulamaları

myfitnesspal - diyet uygulamaları

MyFitnessPal

My Fitness Pal en çok kullanılan diyet uygulamalarından biri, çünkü kişiye özel bir kalori tasarılaması yapabiliyor. Yazılımda 5 milyondan fazla gıda ve besin kalori değerleri ile beraber kayıtlı. Yaşınızı, boyunuzu ve ağırlığınızı girip, amaçladığınız kiloyu da belirtiyorsunuz. Yazılım sizin için haftalık bir program hazırlıyor ve her gün ne kadar kalori alabileceğinizi ve bunlar için en uygun gıdaların hangileri olduğunu söylüyor.

Desteklediği Platformlar : Android, iOS, Windows Phone
Fiyat : Ücretsiz
Türkçe Desteği : Var
Yüklemek için : iOS, Android, Windows Phone


Dietpoint - Diyet Uygulamaları

Diet Point – Weight Loss

Uygulayacak diyet programı bulmakta zorlanıyorsanız, Weight Loss tam size göre. Yazılımda, 130 değişik diyet programı bulunuyor ve şahsi bilgileriniz ile amaçladığınız kiloyu girdikten sonra, size en uygun program öneriliyor. Bu program için alışveriş listesi oluşturulup, günün hangi saatinde ne yemeniz gerektiği de yeniden yazılım tarafından deklarasyonluyor. Yazılım, sık sık size bildirim yaparak motivasyonunuzu da yüksek tutuyor.

Desteklediği Platformlar : Android, iOS
Fiyat : Ücretsiz
Türkçe Desteği : Var
Yüklemek için : iOS, Android


weightwatchers - perhiz uygulamaları

Weight Watchers

Weight Watchers en daha önceki perhiz uygulamalarından biri ve bu türde bir yazılımdan bekleyebileceğiniz her şeyi içeriyor: şahsi bir perhiz programı tavsiyesi, günlük kilo takibi, kalori hesabı ve hem de barkod okuma özelliği – bir gıdanın barkodunu okutarak, perhizinize uygun olup olmadığını görebiliyorsunuz. Tüm bu özellikler fiyatsız olarak kullanılabiliyor. Premium azalıkta ise, yazılımın internet sitesinde size özel bir sayfaya ve diğer kullanıcıların paylaşım yaptığı bir platforma ulaşım hakkı kazanıyorsunuz. Size özel gerçek bir diyetisyene 24 saat süresince erişip sual sorabileceğiniz paketler de bulunuyor.

Desteklediği Platformlar : Android, iOS
Fiyat : Fiyatsız, ancak Premium özellikler aylık 10 sterlinden başlıyor
Türkçe Desteği : Yok
Yüklemek için : iOS, Android


My Diet Coach – Weight Loss

My Diet Coach, perhiz yaparken motivasyon eksikliği meselesi yaşayanlar için hazırlanmış bir program ve bilhassa kadınlara hitap ediyor. Puan bazlı bir sistem kullanıyor ve gerçekleştirdiğiniz her sıhhatli eyleme bir tecrübe puanı verip size düzey atlatıyor. Çeşitli animasyonlarla kilo kaybınızı görsel olarak izleyebilmenizi sağlıyor, sık sık anımsatmalar gönderiyor ve hem de o çok istediğiniz giysinin kilo vermiş halinizde nasıl duracağını dahi gösteriyor. Fiyatlı sürüm ise, sanal avatarınız üzerinde daha fazla sayıda giysi tecrübenizi ve daha çok puan kazanmanızı sağlıyor.

Desteklediği Platformlar : Android, iOS
Fiyat : Ücretsiz, ancak kimi özellikleri yalnızca Ücretli sürümde kullanılabiliyor
Türkçe Desteği : Yok
Yüklemek için : iOS, Android


endomondo - diyet uygulamaları

Endomondo

Sıhhatli bir şekilde kilo vermek için sadece diyet tek başına yeterli gelmiyor, egzersiz de yapmanız gerekiyor. Size özel ve hedeflerinize uygun bir egzersiz programı çıkartan, bunu takip eden ve hedefe eriştiğinizde size anlık bildirimlerde bulunan bir yazılım olan Endomondo, bu bakımdan en başarılı programlar arasında bulunuyor. Yürüyüş veya koşunuzun ne kadar sürdüğünü, bu sırada kaç kalori yaktığınızı ve hedefleriniz için daha ne kadar yakmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, Endomondo gayet uygun bir tercih. Yazılım, akıllı saat gibi aksesuarları destekliyor ve kişisel muvaffak olumlarınızı sosyal medya sitelerindeki hesaplarınızdan duyuru da ediyor.

Desteklediği Platformlar : Android, iOS
Fiyat : Ücretsiz, ancak reklam gösteriyor
Türkçe Desteği : Var
Yüklemek için : iOS, Android


Loseit - diyet uygulamaları

Lose It!

LoseIt oldukça enteresan bir yazılım, zira sosyal medyayı kilo vermeniz için bir motivasyon aracı olarak kullanıyor ve başka hiçbir yazılımda görmediğimiz bir özellik sunuyor: yemeğin resmini çekip gönder, LoseIt sana kaç kalori olduğunu söylesin! Sadece bu kadar da değil, o yemeğin diyet programınıza uygun olup olmadığını da söyleyebiliyor. Sosyal medyayı kullanması ise, size bazı amaçlar belirlemesi ve yazılımı kullanan diğer kişiler ile sizi “yarıştırması” sayesinde gerçekleşiyor. Belirlenen hedefe ilk erişen kazanıyor ve bu vaziyet, yine sosyal medya üzerinden “rakibinize” mesajlıyor.

Desteklediği Platformlar : Android, iOS
Fiyat : Ücretsiz, ancak bazı özellikleri kullanmak için satın almanız gerekiyor
Türkçe Desteği : Yok
Yüklemek için : iOS, Android


fooducate - perhiz uygulamaları

Fooducate

Fooducate sıhhatli beslenmek ve belli bir gıdanın uyguladıkları perhize ne kadar uygun olduğunu bilmek isteyenler için hazırlanmış bir program. Kullanımı son derece kolay, ilk kez başlattığınızda, size emelinizin “kilo vermek mi yoksa sıhhatli beslenmek mi” olduğunu soruyor. Şu anki yaşınızı, boyunuzu ve kilonuzu da öğrendikten sonra Fooducate kullanmaya hazırsınız: marketteki rastgele bir gıdanın barkodunu okuttuğunuzda, yazılım size onunla alakalı tüm besin değerlerini veriyor ve emelinize (kilo verme / sıhhatli beslenme) uygun olup olmadığını bildiriyor. Yazılım içerisinde, 4 milyondan fazla gıda ve besinin bilgileri bulunuyor.

Desteklediği Platformlar : Android, iOS
Fiyat : Ücretsiz, ancak reklamları devre dışı bırakmak için satın almanız
gerekiyor
Türkçe Desteği : Yok
Yüklemek için : iOS, Android


diyetkolik - perhiz uygulamaları

Diyetkolik

Baştan sona Türkçe olan bu yazılım, tek başına kullanılabilse de, tüm özellikleri aktifleştirmek için aynı isimli internet sitesine aza olmanızı gerektiriyor. Fiyatsız sürümde Türk mutfağına ait pek çok yemeğin besin değerleri ve kalori bilgileri bulunuyor. Perhiz uzmanlarının sosyal medya paylaşımları da izleyebiliyor. Kişiye özel perhiz programı oluşturmak, tükettiğin su miktarını izlemek ve besin ile menü alternatiflerini görebilmek içinse, aza olmak gerekiyor. Aza olmak, tüm bu verileri internet sitesindeki sana özel sayfa üzerinden izleyebilmeni de sağlıyor.

Desteklediği Platformlar : Android, iOS
Fiyat : Ücretsiz, ancak bir takım özellikleri aktifleştirmek için 26.99 liradan
başlayan paketlerden birine üye olmanız gerekiyor
Türkçe Desteği : Var
Yüklemek için : iOS, Android


Pact

Pact oldukça enteresan bir program ve bu yüzden listemde yer veriyorum. Bu yazılım, haftalık olarak kaç kilo vereceğinize konusunda “bahse girmenizi” sağlıyor. Ancak hepsi bu kadar değil; sözgelişi “bu hafta yalnızca 1 adet tatlı yiyeceğim” şeklinde bir bahse de girebiliyorsunuz. Hedefinizi tutturursanız, firma size gerçek parayla ödeme yapıyor. Tutturamazsanız da… bahse girdiğiniz parayı banka hesabınızdan kesiyor! Fiyatlı/fiyatsız olarak tanımlamam da, bu nedenden kaynaklanıyor. Doğru kullanıldığı takdirde bir motivasyon aracı olabilir – Pact ile haftada 5 dolar kazanabilir veya kaybedebilirsiniz, daha fazla miktarda bahse girmenize zati müsaade etmiyor.

Desteklediği Platformlar : Android, iOS
Fiyat : Ücretli/Ücretsiz
Türkçe Desteği : Yok
Yüklemek için : iOS, Android


Rise - Nutrition & Weight Loss Coach

Rise – Nutrition & Weight Loss Coach

Rise fiyatlı bir yazılım ve ödemesi haftalık 15 dolar. Bu oldukça yüksek bir rakam ancak karşılığında diğer yazılımların yapamadığı bir şey sağlıyor: size özel, gerçek bir diyet koçu. Koçunuz her günün sabahı, o gün yiyebileceğiniz şeylerin listesini size gönderiyor ve kilo vermenizi gün be gün izliyor. Size amaçlar belirleyip, bunlara eriştiğiniz vakit ödüllendiriyor. Siz de sormak istediğiniz her şeyi koçunuza sorabiliyorsunuz. Senelik üyelik satın alırsanız daha ucuz, 120 dolara geliyor.

Desteklediği Platformlar : iOS
Fiyat : Ücretli
Türkçe Desteği : Yok
Yüklemek için : iOS

Diyet Uygulamaları kilo verme sürecinizde motivasyonunuzu üst seviyede tutmanıza yardımcı oluyor olsa da yüzde yüz dışarıdan profesyonel destek alıyor olmalı ve bu konuda uzman olan hekimlere müracaat etmelisiniz.

Şunları da beğenebilirsin:

Gıda Zehirlenmesi Belirtileri ve Rehabilitasyonu
Enerji İçeceği Nasıl Tüketilmelidir, Yan Tesirleri ve Zararları Nelerdir?
Ayak bileği bağ kopması, bağ yırtılması ve bağ yaralanması
Kulak ağrısına ne iyi gelir, Kulak Ağrısı için neler yapılmalı
Ayak haritanızdaki masaj noktaları, Zonoterapi ve Refleksoloji
Gebelik belirtileri
Kulak Çınlaması
Mide bulantısı nedir, mide bulantısı nasıl önlenir?
Oruç tutmak ömrü uzatıyor
Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Erir?
Papatya Çayı Faydalı mı? Nasıl Hazırlanır?
İşlenmeyen Tarım Arazilerini Devlet Kiralayacak
Sebze Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Mokapot ile Kahve Demleme Tekniği
Syphon ile Kahve Demleme Tekniği
Starbucks Kahve Çeşitleri, Öneriler, Fiyatlar
Nane Yağının Faydaları Nelerdir?
Sağlıklı Hamilelik Geçirmeniz İçin 15 Temel İpucu
Migren Ağrınızı Hafifletecek Meyve Suları
Gazlı İçeceklerin Tehlikeleri!
Şiddetli Mide Ağrısı Sebepleri
Coca-Cola ile Neler Yapabilirsiniz?
Güzel Saçlar ve Ciltler İçin Neem Yağının Yararları
Sıcak Suyla Banyo Yapmanın Yararları
Klimaya İhtiyaç Duymadan Nemi Azaltmanıza Yardımcı Olacak Bitkiler
İstanbul Hastaneleri Telefon ve İletişim Bilgileri
Vücuda Fazla Şeker Yüklemesi Zararı
Kürtaj Nedir? Kürtajın Zararları Nelerdir?
Bademin Yararları?
Uzun Yaşamanın Sırrı Nedir?
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.