Güzel Saçlar ve Ciltler İçin Neem Yağının Yararları

Güzel Saçlar ve Ciltler İçin Neem Yağının Yararları

Neem ağacı yağı genelde neem ağacından hasat edilir (bazen Hint lahanası veya teknik isimi Azadirachta indica olarak anılır). Hindistan ve diğer tropik bölgelerde yetiştirilmektedir. Koyu renklidir ve sarımsak ve yerfıstığı arasında kokuyor. Bu şifa veren ağaç yağı, daha önceki bir Hint tıbbı uygulaması olan Ayurveda’nın ehemmiyetli bir parçasıdır. Natürel bir bileşen olarak, bu arada anti-bakteriyel, analjezik, anti-inflamatuar ve anti-fungal. Bir hayli cilt ve saç meselenini rehabilitasyon edebilir.

Cildiniz İçin:

1. Cildi yaşlanmaya karşı savunur.

Neem ağacı yağı antioksidanlar açısından zengin olduğundan cildinize uygulayarak antioksidanları etrafsal zararlardan savunabilirsiniz. Yağın karotenoidlerin bolluğu serbest köktenlerin cildinize zarar vermesini önleyebilir. Neem ağacı yağı ayrı olarak cildinizin esnekliğini artırabilen yağ asitleri ve vitaminler itibariyle zengindir. Bu ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmaya yardımcı olur.

2. Sivilceli cildi temizler.

Neem ağacı yağı sivilce ve sivilcelerin kapı araladığı kızarıklık ve yanmayı azaltabilir. Neem ağacı yağı bakterileri yok eder ve konsantre yağ asitleri sivilce izlerinin oluşumunu engeller. Benzer şekilde, neem ağacı yağı ile yapılan bir yüz maskesinin uygulanması, rastgele bir cilt safsızlığından kurtulmanıza yardımcı olabilir ve gözeneklerinizi sıkmaya yardımcı olabilir.

Egzamayı hafifletir.

Egzama büyük oranda cilt aşınmaları, şişme ve kızarıklığa kapı aralayan bir genetik bozukluktur. Neem ağacı yağı uygulandığında, kuvvetli ilaç almadan bu bozukluğa yardımcı olabilir. Yağda bol miktarda yağ asidi ve E vitamini cildin dış tabakasına nüfuz eder. Bu nem sağlar ve antiseptik özellikler cildi enfeksiyona karşı savunurken cildin savunucu bariyerini eski haline getirir.Yağda nimbin ve nimbidin bileşikleri bulunur ve şişmeleri azaltır ve kızarıklığı hafifletir.

4. Mantarlarla Savaşır

Mantar enfeksiyonları çoğu insanın fark ettiği gibi yaygınlaşmaktadır. Sık kullanılanlar arasında tırnak mantarları, mantar önleyiciler ve atletler ayağı sayılabilir. Neem ağacı yağı, enfekte bölgelere uygulayan güçlü bir antifungal madde olduğundan, bu cilt şartlarının hızlı ve natürel olarak ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir.

5. Cilt kuruluğu

Neem ağacı yağı natürel bir cilt kremi olup kuruluk ve cildinizin nemli kalmasına yardımcı olabilir. Bol miktarda vitamin ve mineraller uzun müddet cilt kuruluğunu onarır ve nemlendirici ürünlerin ortak bir bileşenidir.

Saçlarınız İçin

1. Baş biti rehabilitasyonunda kullanılır.

Neem ağacı yağı kullanmak, daha zehirli anti-bit şampuanlarına karşı güvenli bir alternatiftir. Neem ağacı yağı uygulandığında, bitleri tesirli bir şekilde öldürürken saç cildinizi tahriş edemez veya kaşıntılamaz. Gece süresince neem ağacı yağı başınıza bırakın ve saçınızı sonrası sabah bir bit tarağı ile tarayın.

2. Saç büyümesini arttırır.

Saç inceltme ve dökülme, ilaç, kirlilik ve stres kapı aralayabilir. Neem ağacı yağı, bu tip saç dökülmesinden muzdarip insanlar için tesirli olduğu bulunmuştur. Neem ağacı yağı içindeki mineraller ve vitaminler saç büyümesini arttırır ve saçınızın kalitesini artırabilir.

3. Ayrılmış uçları ve kıvırcık saçları rehabilitasyon eder.

Saçınız zayıf olduğunda ve bölünmüş uçlar geliştirdiğinde, saç büyümesinin boğulmasına kapı aralayabilir. Sonuçlar yönetilemez ve gür saçlar. Bu çözüm aynı vakitte saçlı tüyleri yönetmenize de yardımcı olur. Neem ağacı yağı, saçınızı daha uyarlanabilir hale getirebilir ve zengin bir nem kaynağı, savunma sağlar ve hasarlı saç kesimlerini onarmaya çalışır. Aynı vakitte saçlarınızı parlaklaştırır ve pürüzsüz ve nemli görünür. Yağ uygulamak için en iyi yol normal şampuanınıza bir kaç damla ilave etmektir. Ayrıca, kafa derisine direk birkaç damla uygulayabilirsiniz.

4. Kepek tedavisi

Neem ağacı yağı şampuanı veya neem ağacı yağı ile kepekli bir şampuan kullanmak, kepek önleyebilir ve kepekten kurtulabilirsiniz. Yağ, kafa derinizin cildini savunur, cildin dökülmesini ve kafa derinizin PH düzeyini savunmasını önler. Petrolün zengin vitamin deposu saç kökü köklerini de güçlendirebilir.

Şunları da beğenebilirsin:

Resimli Pilates Hareketleri, Hareketli Resimlerle Pilates Topu Kullanımı
Spor Yapmanın Yararları Nelerdir? Sporun Faydaları
Mantar Zehirlenmesi, Belirtileri ve Rehabilitasyonu
Ayak bileği bağ kopması, bağ yırtılması ve bağ yaralanması
Diş Çekimi Fiyatları, Kanal Rehabilitasyonu Fiyatları
Kulak ağrısına ne iyi gelir, Kulak Ağrısı için neler yapılmalı
Enzim nedir, enzimlerin görevleri nelerdir
Ayak haritanızdaki masaj noktaları, Zonoterapi ve Refleksoloji
Boğazda yutkunma zorluğu, yutkunma zorluğunun nedenleri
Gebelik belirtileri
Kulak Çınlaması
Yaygın anksiyete nedir?
İnsan Kaç Gün Aç Yaşayabilir? Kalabilir?
İnsan Susuz Kaç Gün Yaşayabilir?
Oruç tutmak ömrü uzatıyor
Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Erir?
Yulafın Yararları Nelerdir? Yulafın Faydaları?
Dondurulmuş Et ve Et Ürünlerinin Çözdürülmesi
Gebeliğin ilk belirtileri, İdeal Gebelik Zamanlaması, Tahmini doğum tarihi
Meme Kanseri Teşhisi ve Tedavisi
Migren Ağrınızı Hafifletecek Meyve Suları
Gazlı İçeceklerin Tehlikeleri!
Şiddetli Mide Ağrısı Sebepleri
Sağlıklı Bir Sabah Kahvaltısı, Diyet, Fitness
Keçiboynuzunun Faydaları Nelerdir? Kürü Nasıl Yapılır?
Kıl Dönmesi Nedir? Kıl Dönmesi Neden Olur?
Sağırlık Nedir? Nasıl Olur?
Çocuğunuz Hiperaktif mi? Hiperaktivite Bozukluğu
Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?
30 Yaş Üstü Saç Ekimi Uygulaması
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.