Evden Para Kazanmanın Yolları

Evden Para Kazanmanın Yolları

Çocuklarınız olduğu için düzenli bir işte çalışamıyorsanız, talebe olduğunuz için tam gün bir işe başlayamıyorsanız veya part time çalışıp kalan zamanınızda de para kazanmak istiyorsanız, kabiliyetleriniz doğrultusunda haneden yapabileceğiniz pek çok iş bulabilirsiniz.

1. Evde yaptığınız hane işi veya sanatsal faaliyetlerinizi satabilirsiniz:

Herkesin alaka duyduğu ve kabiliyetli olduğu bir alan vardır. Sözgelişi, örgü örmek, dantel yapmak, takı tasarlamak, tahta boyamak, dikiş dikmek, yağlı boya resmi yapmak ve daha bir çok şey. Yaptığınız ürünleri etrafınızdaki kişilere satabilir, bu tür ürünler satan mağazalarla veya web siteleriyle anlaşarak oralarda ürünlerinizi satabilirsiniz.

2. Hane yemekleri yaparak para kazanabilirsiniz:

Şayet yemek yapmayı, mutfakta zaman geçirmeyi seviyorsanız, bu işten kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Bugün çalışan ve hanede yemek yapmaktan hoşlanmayan bayanlar ihtiyaç duydukları vakit catering firmalarından yemek siparişi veriyorlar. Başlangıç için etrafınızdaki kişilere bu konuda haber salın. Sözgelişi, günü olan bayanlara kek, pasta, börek ve salatalarını yapabileceğinizi söyleyin. 1-2 başarılı tecrübeden sonra vakit içinde müşterileriniz artacaktır. Ayrı olarak, bir takım ufak çaplı iş yerleri ile anlaşarak, günlük yemeklerini sizin yapıp onlara eriştireceğinizi söyleyin. Bu vaziyet bir takım firmalar için bulunmaz bir fırsattır. Her gün pişen taze ve tencere yemeğini seçenek edecek pek çok firma bulabilirsiniz. Sabah kalkar kalkmaz yapacağınız üç çeşit yemekle kendinize gün içinde bol vakit yaratma talihiniz bile olacaktır. Bunlar evden para kazanmanın kolay yollarıdır. Yeter ki siz isteyin.

3. Mantı yapıp satın:

Güzel bir Kayseri mantısı kimsenin hayır diyemeyeceği bir şeydir. Evde komşularınızla toplanıp hem sohbet edip hem de mantı yaparak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız mantıları etrafınızdaki çalışan bayanlara, mantı düşkünlerine veya bu tip ürünler satan yerlere satabilirsiniz. Buna turşu, reçel, tarhana, erişte, salça vb. ürünler de ilave ederek yelpazenizi genişletebilirsiniz.

4. Güzellik ürünleri satabilirsiniz:

Şayet güzellik ürünleri ile ilgileniyorsanız bir network marketing firması ile anlaşabilir, sözgelimi Avon, Oriflame, Amway gibi firmalara müracaat ederek siz de satış yapabilirsiniz. Yaptığınız her satıştan komisyon alarak kendi paranızı kazanacaksınız.

5. Özel ders verebilirsiniz:

Kendi dalınız doğrultusunda etrafınızdaki öğrencilere ve yetişkinlere ders verebilirsiniz.

6. İnternet ortamında yazı yazarak para kazanabilirsiniz:

Hepimizin bildiği gibi internet kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşmakta. Bir web sitesi için en ehemmiyetli şey zengin muhtevalı olmasıdır. Bu yüzden web siteleri profesyonel yazı yazabilecek kişilere ihtiyaç duymaktalar. Siz de kendi bilgi ve uzmanlığınız doğrultusunda bu sitelere makale yazarak para kazanabilirsiniz.

7. Resimlerinizi satabilirsiniz:

Resim çekmeyi seviyorsanız, çektiğiniz her doğru ve özenilmiş resimi satabilirsiniz. İnternet ortamında değişik siteler farklı resimlere ihtiyaç duyar. Siz de resimlerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz. İnternet üzerinde resimlerinizi satışa sunabileceğiniz sitelere microphotostock siteleri isimi verilmektedir. Google da bu kelimeyi aratarak pek çok siteye erişebilirsiniz.

8. Kendinize bir blog açın ve para kazanın:

Kendinize bir blog açarak ilginizi çeken konularda yazılar yazarak reklam geliri ele geçirebilirsiniz. Bir blogdan para kazanmak sizin için biraz zaman alabilir lakin sabırlı olur. İşinizi iyi yaparsanız bu olanaksız değildir. Bilhassa de belli bir konuda uzmanlığınız var ise, bu işin dönüşü sizi tatmin edici olacaktır. Ancak kopyala-yapıştır yapmayın. Bu sitenizin en sonlarda listelenmesini sağlar. Size özel ve özgün yazılar hem ziyaretçiler hem de arama motorları tarafından tercih edilir.

9. Web siteleri için evden çalışan personel olabilirsiniz.

Bir web sitesi bünyesinde çalışıyorsanız, yalnızca masa başında yapabileceğiniz işler vardır. Örneğin, grafik tasarımı ve animasyon hazırlama, ürün aktüelleme, ürün girme. Bu işleri yapmak için her gün düzenli olarak işyerine gitmeniz gerekmez. Bu işler için ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar ve sakin ortamdır. Çeşitli web sitelerine bu konuda öneri götürebilirsiniz.

10. Çocuk bakabilirsiniz:

Çocukları seviyorsanız ve fiziksel olarak bir çocuğa bakabilecek durumdaysanız etrafınızda çalışan bir sürü anne bulabilirsiniz.

11. Tercüme yapabilirsiniz:

Şayet yabancı diliniz varsa, tercüme bürolarına müracaat ederek kendinize evde iş olanağı yaratabilirsiniz.

12. Müşteri temsilciliği yapabilirsiniz:

Bir hayli firma telefon hizmetleri için evden çalışan elemanlar almaya başladı. Örneğin, Turkcell haftada 45 saat uygulamayla evden müşteri temsilciliği işi yaptırıyor. Bu iş ülkemizde her geçen gün daha da yaygınlaşmakta. Siz de bu konuda araştırmalar yapın ve bu tip firmalara müracaatın.

13. Danışmanlık yapın:

İhtisas alanınıza bağlı olarak, kişilere veya firmalara danışmanlık yapabilirsiniz.

14. Servisçilik yapabilirsiniz:

Etrafınızda aynı okula giden, aynı işyerinde çalışan veya aynı rotada çalışanlar vardır. Bu kişilere servis hizmeti verebilirsiniz.

15. İkinci el eşya satabilirsiniz:

İnternette 2. el eşya satabileceğiniz sitelerde kendi eşyalarınızı veya etrafınızdaki kişilerin eşyalarını satabilirsiniz.

16. Tekstil firmalarına model çizebilirsiniz:

Bu iş de hanede çalışmaya çok uygun bir iş. Bir hayli tekstil firması beğendiği model başına para ödeyerek çalışıyor. Siz de kabiliyetlerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

17. Şahsi alışveriş ve tamir yapabilirsiniz:

Yaşlı ve özürlü kişiler günlük alışverişleri için birine ihtiyaç duyarlar. Bu tür kişilere şahsi alışveriş hizmeti sunabilirsiniz. Ayrı olarak etrafınızdaki kişilerin tamir işlerini yapabilirsiniz.

18. Evde fason iş yapabilirsiniz:

Firmalar hanelere fason iş dağıtıyorlar. Bilhassa tekstil firmaları. Evde çocuklarınızın bile size yardım edebileceği fason işler bulabilirsiniz.

Şunları da beğenebilirsin:

En çok sevilen ve en çok aranan Melodika Notaları
Dambıl Çalışma Programı, Dambıl ile Resimli Vücut Geliştirme Programı
İşe Alım Sürecinde Adayın Sosyal Medya Hesaplarını İncelemek Doğru mu?
İstiklâl Marşı'nın Kısa Tarihçesi ve İstiklâl Marşı'nın Notaları
İstanbul Metrobüs Durakları Haritası, En Kısa Yoldan Nasıl Giderim?
İstanbul Metro Saatleri, M4 Kadıköy - Kartal Metro Sefer Saatleri
İzmir Aras Kargo Şubeleri Adresleri ve İletişim Telefonları
İstanbul Metro Saatleri, T1 Kabataş - Bağcılar Merkez Metro Sefer Saatleri
Güldür Güldür Show Oyuncuları
Belediye Başkanı Kaç Senede Bir Seçilir?
En Huzurlu 11 Ege Köyü
Trabzonspor Ne Zaman Kuruldu?
İnsan Kaç Gün Aç Yaşayabilir? Kalabilir?
Kripto para pazarı 200 milyar dolar değerini aştı
İstanbul'daki en uzun ve en kısa otobüs hatları
Ankara PTT Çalışma Saatleri, Cumartesi Açık Ptt
Oruç tutmak ömrü uzatıyor
İşlenmeyen Tarım Arazilerini Devlet Kiralayacak
Bitcoin 8000 dolar düzeyini aştı!
Starbucks Kahve Çeşitleri, Öneriler, Fiyatlar
Nasıl Para Biriktirilir?
Bilgisayarınızın Kapanmasına Neden Olan Sebepler
Viski Hakkında Bilmedikleriniz
Bira ile Yapabileceğiniz 15 İlginç Şey
Bitcoin Satın Almak
Türkiye'nin Petrol Rezervi, Üretimi, Tüketimi
Sağlıklı Bir Sabah Kahvaltısı, Diyet, Fitness
Migrenin Nedeni? Tedavisi?
ÇiftlikBank Nedir? Nasıl Para Kazanılır? ÇiftlikBank Hilesi
Çocuğunuzun Özel Ders İhtiyacı Var mı?
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.