Dünyanın Kaçıncı Zenginisiniz? Dünyanın En Zenginleri Listesi

 Dünyanın Kaçıncı Zenginisiniz? Dünyanın En Zenginleri Listesi

Para dünyanın dünyayı dolaştırdığını söylüyorlar. Ancak, gelir ve zenginlik mevzubahis olduğunda, dünyada büyük farklılıklar vardır. Birinci dünya ülkelerinde standart ve hayat giderleri yüksek olmakla beraber, üçüncü dünyanın çoğu yerleşik, ancak gelişen fakirlik uğrar. Devletin serveti “oldukça” yine dağıtmak için müdahale eden bir takım ülkeler ve yenilikçi riziko alanlar ve sıkı çalışanlara lüks bir şekilde ödül verilen diğer ülkeler var. Burada dünyanın en zengini tam olarak kim olduğunu göstermek için 2015-2017 en son verileri derledik. Önce biz, sonra size göstereceğiz, zenginlik genel dağılımına bakacağız zengin 10 adam  ve zengin 10 milletleri içinde Dünya

Yukarıdaki piramit, dünyanın yetişkinlerinin zenginliklerini gösterir. En büyük grup nüfusun % 73’ünü kapsamaktadır. Her biri dünyanın servetinin yalnızca % 2.4’üne tekabül eden 10.000 dolardan daha azına sahipler. En kük grup, dünya nüfusunun % 0,7’sini içeriyor. Bu insanların her birinin 1 milyon doların üzerinde serveti var ve bu da dünyanın servetinin % 45.6’sına eşit gelir. 

Global piramitte nerede olduğunuzu öğrenmek için teferruatlarınızı bu hesap makinesine girin .

Dünyanın milyonerleri arasında da büyük bir balanssızlık var. Bugüne kadarki en büyük grup 1 milyon ile 5 milyon dolar arasında. En küçüğü 50 milyon dolardan fazlasına sahip. Bu grupta, dünyada 140.000’den fazla kişi var.

Forbes mecmuasına göre, bu gruptan 2017 senesi için dünyanın en zengin 10 zenginine bir göz
atalım .
1. Bill Gates
Net değeri: 86 milyar dolar
Yaş: 61
Tebaa: Birleşik Devletler Varlık kaynakları
: Microsoft
Bill Gates, son 23 sene 18’inde dünyanın en zengin insandı. 2014 seneninde Microsoft başkanlığını bıraktı ve düzenli olarak pay sattı. Artık servetinin % 13’ünü oluşturan şirketin % 2.3’üne sahip. Vakitinin çoğunu Bill ve Melinda Gates Vakfı’na harcıyor.

2. Warren Buffett
Net değer: 75,6 milyar dolar
Yaş: 85
Tebaa: AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Zenginlik kaynakları
: Berkshire Hathaway

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’li bir kurultay azası Buffet erkek çocuğu olan Buffet, 11 yaşında olan ilk stokunu satın aldı. 13 yaşındaki vergilerini sunarak, servetinin % 99’undan fazlasını bağışta bulunma sözü verdi, şimdiye kadar 28,5 milyar dolar vermişti.60’dan fazla şirketi bulunuyor ve tarihteki en başarılı yatırımcılardan biri olarak selamlıyor.

3. Jeff Bezos
Net değer: 72.8 milyar dolar
Yaş: 53
Tebaa: AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Zenginlik kaynakları
: Amazon.com

Annesi ve Kübalı muhacir üvey babası olan Bezos, internette kitap satmak için 1994 seneninde yüksek fiyatlı bir iş çıkardı. Onun fikri megalitik şirket Amazon.com ‘da büyüdü. Bugün Amazon’un % 17’sine sahip ve 2013’te Washington Post’u satın aldı. Düşü, uzay yolculuğunu yolcular için gerçek bir hale getirmektir.

4. Amancio Ortega
Net değeri: 71.3 milyar dolar
Yaş: 79
Tebaa: İspanya Servet kaynakları
: Inditex, Zara

Ortega, geç eşi Rosalia Mera’nın hızlı moda şirketi Inditex (Zara’nın ana şirketi) ile birlikte kurduğu Avrupa’nın en zengin ferdidir. Dünyanın dört bir yanındaki mülkleri ile geniş bir gayrimenkul portföyüne sahiptir.

5. Mark Zuckerberg
Net değeri: 56 milyar dolar
Yaş: 32
Tebaa: AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Zenginlik kaynakları
: Facebook
Zukerberg, 2004’te sadece 19 yaşında Facebook’u kurdu. Şirketin hisse ücreti son senelerde yükseldi ve şahsi servetini çatıya gönderdi. O ve eşi Priscilla nihayetinde Facebook hisselerinin % 99’undan vazgeçme sözü verdiler.

6. Carlos Slim
Net değeri: 54.5 milyar dolar
Yaş: 76
Tebaa: Meksika Zenginlik kaynakları
: America Movil, Grupo Carso

Carlos Slim ve ailesi, Latin Amerika’nın en büyük mobil telekom şirketi Amierca Movil’i işletti. New York Times’daki % 17 hisseyi de içeren bir hayli teşebbüste ortaklık yapıyor.

7. Larry Ellison
Net değeri: 52.2 milyar dolar
Yaş: 71
Tebaa: Birleşik Devletler Varlık kaynakları
: Oracle Corporation

Ellison, 1977 seneninde bir müşteri ilişkileri idaresi veritabanları yaratma göreviyle bir yazılım şirketi olan Oracle’ı kurdu. Üniversiteden hiç mezun olmamıştı.

8. Charles Koch
Net değeri: 48.3 milyar dolar
Yaş: 80
Tebaa: AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Zenginlik kaynakları
: Koch Industries

Amerika’nın en büyük ikinci özel şirketi Koch Industries’in CEO’su Charles Koch, bu listede küçük kardeşi David’le beraber. Şirket, 1940 seneninde kardeşlerinin babası Fred tarafından heyetti.

9. David Koch
Net değer: 48.3 milyar dolar
Yaş: 75
Tebaa: AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Zenginlik kaynakları
: Koch Industries

David, büyük ağabeyi Charles’la beraber Koch Industries’de çoğunluk payını paylaşıyor. 1980’de Liberter Partisi için başkan yardımcısı adayı olarak koştu.

10. Michael Bloomberg
Net değer: 40 milyar dolar
Yaş: 74
Tebaa: AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ
Kaynak zenginliği : Bloomberg LP

Wall Street bankası Salomon Brothers’la 15 yaşından itibaren Bloomberg, medya ve finansal bilgi şirketi Bloomberg LP’yi 1981’de kurdu. Silah kontrolü ve abuhava farklığı gibi lehte olan nedenlere milyonlarca dolar bağışladı aksiyon.

Bir evvelki seneye ait verilere göre (2016), dünyanın en zengin 10 çocuğunun GSYİH’si, Nijerya, Belçika, Norveç, Avusturya ve diğer ülkelerden daha büyük.

Dünyanın Süper Zenginleri Nereden Geliyor?

2015 seneye ait veriler, dünyanın milyoner sayısının AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’den (% 46) yüksek olduğunu göstermektedir. Bir sonraki milyoner arkadaş ülkeleri İngiltere (% 7) ve Japonya (% 6). Dahası, dünyanın en zengin 10 en zengin erkeğinden 8’i Amerika’dan. Bununla beraber, bu, birinin kişi başına düşen GSYİH’ya göre 10 zengin ülkenin 2017’deki değerlendirmesine göre , Amerika’nın açıkça herkesin en varlıklı ulusu olduğuna inanmasına sebep olabilir , ancak vaziyet böyle değildir.

Dünyanın En Zengin 10 Ülkesi 2017 – IMF

Kişi başına

1. Lüksemburg 
GSYİH:  101.994 dolar

Lüksemburg, yarım milyonu aşkın küçük bir nüfusa sahip bankacılık, çelik ve endüstriye bağımlıdır. Belçika, Fransa ve Almanya arasındaki merkezi Avrupa konumunda, AB Adalet Divanı’nın başkenti haline gelmesiyle beraber AB’nin kendisinde ehemmiyetli bir rol oynamasına yardımcı oldu.

2. İsviçre
Kişi Başına GSYİH:  80.675 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Doları

İsviçre’nin para siyaseti ve politik istikrar siyaseti, düzenli yabancı yatırıma bağımlı bir ekonomiye imzaladı. Ülkenin sadece 8 milyonluk bir nüfusu var.

3. Kişi Başına Katar
GSYİH:  76.576 $

Arap yarımadası ülkesinin hükümet gelirlerinin% 70’i Katar ekonomisinin temel taşları olan petrol ve sıvılaştırılmış tabii gazdan geliyor. Nüfus sadece 2 milyondan fazla.

4. Norveç
kişi başı GSYİH:  74.822 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Doları

5 milyonluk küçük bir nüfusa sahip olan Norveç yüksek GSYİH’ye ve düşük işsizlik oranına sahiptir. Karma ekonomisi, stratejik alanlarda bir devlet mülkiyetine sahiptir ve global iş süreçlerine oldukça iyi dayanabilir.

5. Kişi Başı AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Doları
GSYİH:  55.805 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Doları

Geniş bir kıta ülkesi olan Amerika’nın 320 milyonluk nüfusu var.Dünyanın en büyük milli ekonomisidir, büyük doğal kaynakları vardır ve en ehemmiyetli ticaret piyasalarından biriyle en büyük ticaret ülkelerinden biridir.

6. Kişi Başına Singapur
GSYİH:  52.888 $

Singapur’un düşük vergi oranları ve yüksek kişi başı GSYİH, ticareti temel alan oldukça gelişmiş bir pazar ekonomisi haline getiriyor. Bu ada şehir devletinin nüfusu sadece 5,4 milyon

7. Danimarka
kişi başı GSYİH:  52.114 dolar

Dış ticarete olan bağımlılığı yüksek olan Danimarka (5,6 milyon nüfus) büyük oranda insan kaynaklarına güveniyor. Çağdaş bir pazar ekonomisi olarak, Danimarka, ileri teknolojiye sahip tarım ve iyi yaşam standartlarına sahiptir.

8. İrlanda
Kişi Başına GSYİH:  $ 51,351

Takriben 4.5 milyon nüfusa sahip olan Celtic Tiger, çağdaş bir bilgi ekonomisi modeli ile ağırlığının çok üstüne çıkıyor. Millet, servetinin çoğunu hizmetler ve yüksek teknoloji endüstrileri ile kazanır. 2005 Economist bir çalışmada, İrlanda’nın dünyadaki en iyi yaşam kalitesine sahip ülke olduğu belirtildi.

9. Avustralya
Kişi Başı GSYİH:  50.962 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Doları

23 milyonluk nüfusu ile Avustralya, dünyanın en büyük karışık ekonomilerinden birini işletiyor. Özel sektör GSYİH’nın% 68’ini oluşturmaktadır. Yaşam standardı yüksek ve ömür arayışı 82 ​​senesi aşkın bir müddettir.

10. Kişi başına GSYİH İzlanda
: 50.855 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Doları

Küçük bir nüfusu olan 323.002 ile İzlanda son derece değişken bir karma ekonomiye sahiptir. Diğer İskandinav ülkelerinin büyük hükümetleri olsa da, İzlanda küçük arada bir devlet müdahalesi ile serbest ticareti birleştirmeye çalışmaktadır.

Orta ve Üst Sınıflar Arası Gap

Vasati aile ile karşılaştırıldığında, en üst % 5’in AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de 90 kat fazla serveti var. Bu oran, diğer birinci dünya ülkelerindeki göreli farklılıkları cüceleştiriyor.

2015 senesi verilerine göre, önde gelen birinci dünya ülkelerinde zenginliğin % 50 ila % 40’ı orta sınıf tarafından tutuluyor. En iyi örnek Hollanda ve Japonya’dır. Dünyanın önde gelen zenginlik üreticisi olan Amerika Birleşik Devletleri’nde, orta sınıf ulusal zenginliğin % 20’sinden az bir bölümünü elinde tutuyor.

Başka bir grafik, Amerika’daki yetişkinlerin zenginliklerinin, orta sınıfın daha iyi yaptığı Belçika ve İngiltere gibi diğer birinci dünya ülkelerinden daha düşük olduğunu göstermektedir.

Şunları da beğenebilirsin:

Kadıköy Kartal Metro hattı haritası ve durak isimleri, Kartal metro durakları, Kadıköy metro durakla...
İstanbul'da Cumartesi günü açık olan PTT Şubeleri
İzmir Aras Kargo Şubeleri Adresleri ve İletişim Telefonları
Çukur Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları
Belediye Başkanı Kaç Senede Bir Seçilir?
2018’de 116 Gün Tatil Yapacağız!
Balayında Neden Balkanlar’a Gitmeniz Gerektiğini İzah eden 23 Yer
Kıbrıs Turuyla Muhteşem Bir Hafta Sonu Geçirmek İçin 7 Neden
Ehliyetler Kaç Yılda Bir Değişecek?
(2018) 30 Ağustos Zafer Bayramına Kaç Gün Kaldı?
Yüzüklerin Efendisi dizisi için hazırlıklar başladı
İstanbul Otobüs Seferleri Güzergahları
Ankara PTT Çalışma Saatleri, Cumartesi Açık Ptt
Oruç tutmak ömrü uzatıyor
Beşiktaş - Kadıköy - Kabataş - Adalar Vapur Saatleri
Tutkulu Kahve Çeşitleri
Narmatik'i Sizin İçin Test Ettik: Artık Doya Doya Nar Yiyebilirsiniz
Mokapot ile Kahve Demleme Tekniği
Syphon ile Kahve Demleme Tekniği
Bitcoin 8000 dolar düzeyini aştı!
Yemek Tarifi Paylaşarak Para Kazanmak
Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir? Nereden Alınır?
Bitcoin Terimlerinin Anlamları
Facebook İletilerini ve Tweetleri Toplu Silmek
Google'ın Hızlı Indexlemesi İçin WordPress Ping Servisleri
Arama Motorları İlk Sayfada Çıkma ve Tıklanma Oranları
PIN Numarasını Öğrenme (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)
Vücuda Fazla Şeker Yüklemesi Zararı
Limonun Faydaları Nelerdir?
İstanbul Kaş Ekim Fiyatları (2018)
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.