Bira ile Yapabileceğiniz 15 İlginç Şey

Bira ile Yapabileceğiniz 15 İlginç Şey

Bira bir hayli kişi tarafından sevilir ve içmekten başka bir şey yapmayı hayal etmek zordur. Bununla beraber, şaşırtıcı sıhhate ilaveten , biranın hane ve bahçe etrafında harekete geçirebileceğiniz birtakım faydalı emelleri vardır. Hepsinden ehemmiyetlisi, çoğu, şişelerin ve kutuların dibinde kalanları kullanılarak yapılabilir, bu yüzden içkinizi feda faktörüz gerekmez!

İşte bira için15 akıllı ve şaşırtıcı kullanımlar … 

1. Salyangozlardan kurtulun
Şayet değerli nebatlarınızdan içeri giren salyangozlardan bıktıysanız, bahçenizin etrafına biraz bira serpe bilirsiniz. Sümüklü haşereleri evinizden uzaklaştırmaya yetecektir ve  Biranız buharlaşıncaya kadar tekrar kullanılabilir.

2. Saçlarınıza Biraz Bira
Bira yorgun, paspaslanmış saçlara hayat katacak mükemmel bir şampuan kremi tesiri yapar. Bira içerisindeki vitaminler ve mineraller, faydalı besin maddeleri ile saç tellerini beslerken, içki de temizleştirici bir madde olarak kullanılır ve asidik özellikler ekstra bir dozda parlaklık katar. Bu arada saçlarınızı parlak ve canlandırıcı bırakacak (aslında pazardaki bira bazlı şampuanlar var).

3. Lezzetli, hassaslaştırıcı, zehirli maddeyle mücadele eden birleşimi yapın
Tabii ki, bira ile pişirebileceğiniz ve ızgaraya atmadan önce etlerinizi marine faktörün çeşitli yolları var, en iyilerden biri. Rastgele bir etle çalışır ve marmelat, jambon, soya sosu ve meyve gibi diğer malzemeyi kullanarak yaratıcı olabilirsiniz, ters takdirde ekstra lezzet katarsınız. Yalnızca tadı iyileştirmekle kalmayıp bu arada eti de yumuşatır endüstriyel tenderizörlerden daha iyi yumuşatır. Ek olarak, kömür üzerinde et pişirirken salınan zarar veren zehirli maddeler ile savaşacaktır.

4. Arılar ve sivrisinekler
Bir bahçe partisine, bardaklarınıza az miktarda bira koyarak gözlük yerleştirerek avantajınıza ilave edin – bu, arı ve arıların misafirlerinizden uzak tutulmasına yardımcı olacaktır. Hem de onları yakalamak için de kullanabilirsiniz, ayrı olarak meyve sinekleri ve sivrisinekler gibi diğer uçan zararlıların da (kahverengi bira ikincisi için en iyisi)

5. Ahşap Mobilya larınızı canlandırın

Bir partiden sonra kalan yarım şişe bira şişeniz varsa ahşap mobilyaları canlandırmak için pislik kullanın. Bu iş için yalnızca düz, artık bira kullanmanız ve mikrofiber bir bezle uygulamanız gerekir. Cansız mobilyalara renk katacak ve parlatacak.

6. Saksınızı Düzeltleyin Geçmişte, bira fabrikaları, bakır haznelerini temizlemek için bira pisliği kullandı ve iyi bir sebep. Yeniden, biranın hafif asitliği, bu iş için mükemmel bir hale getirir – metal lekelenmeden kapları parlatır. Bir bez üzerine bastırılmış birayı kullanarak tencerenin küçük bir alanını parlatmayı deneyin ve ne kadar fark yarattığını görün.

7. Minör bir Karın Germe
Ağır ağır bir biraya yudumlarken karbonatlanma ve şekerler sayesinde küçük mide rahatsızlıklarını hafifletebilirsiniz. Tabii ki yalnızca ülserlerde veya ciddi mide yakıntılarında değil, zararsız ikazlarda kullanılmalıdır.

8. Paslı
Cıvataları Gevşetin Pas, hepimizin düşmanıdır ve metal irtibat personellerinin kalıcı olarak ana donanıma sabitlenmesine kapı aralayabilir. Şimdiye kadar sıkışmış olan bir cıvatayı gevşetmeye çalıştıysanız, biraz yardım için size bira yardımcı olacaktır sıkışmış civataya biraz bira dökün birkaç dakika bekletin ve daha sonra vidayı tekrar deneyin ve çıkarın.

9. Bahçe ve Saksı Nebatlarınızı Gübreleyin

Bahçeniz bira da bulunan mayalara ve şekerlere bayılacaktır, bu nedenle çimler, sebze yamaları ve çiçek yatakları için büyük gübre yapmak için yarım kalmış artıkları kullanabilirsiniz. Bu, çimlerinizdeki kahverengi kirleri iyileştirmenin harika bir yoludur veyahut kapalı nebatlarınızı daha hızlı büyümeye teşvik etmek için nebat kaplarında kullanabilirsiniz.

10. Pirincinize Baharat!
Bira batırılmış pirinç tecrübe etmediyseniz, o vakit lezzetli bir muamele üzerine kaçırmışsınızdır! Standart uzun tohum, yasemin veya basmati pilavına koyu bira içinde pişirerek ekstra şeyler ilave edin. Pirinç birayı emerek hoş bir lezzet verir.

11. Ayaklarınızı ıslatın
Bu, en iyisi pisliklerden değil, taze açılmış bira ile yapılır, ancak iyi içki bira kaybı ile dehşete bakmadan önce, kendinizi tamamiyle içine kapatabileceğiniz Avrupa’da kaplıcalar olduğunu bilmelisiniz bira. Bira banyosu almayı (biraz fazla pahalı) önermiyoruz, ancak kimi beyaz sirke ile karıştırılan birayı kullanmanız harbiden ayaklarınızı yenileyebilir. Birçok antioksidan ve besleyici cildiniz için mükemmeldir!

12. Böbrek Taşlarını Düşürmede Yardımcı olabilir
Bir böbrek taşı geçene kadar bir birayı bir gün içerisinde içmeyi önerir. İçki içilirken bira içmenin duyarlı insanlarda taş rizikonunu azaltmaya yardımcı olabileceğine değin ispat eder vardır – aşırı içki uygulamasının ters tesiri olacaktır.

13. Kirleri Çıkarın 

Elbiseniz veya halılarınızda inatçı bir çay veya kahve kiriniz varsa bira kimyevi temizleyiciler yerine kullanılabilir. Birayı direk doğruya uygulayın ve bir bez veya sabun (daha sonra çamaşır makinesinde koyabilirsiniz) ile yıkamadan önce ıslatın ve önce her zaman kiri test2 edin.

14.
Mücevherini Temizle Bira halkaları, bilezikleri ve diğer ıvır zıvıralarını hızlı bir şekilde parlatmak için mükemmel bir araçtır. Öğeleri küçük bir kapta bir damla içine koyun ve bazı kayıp parıltıları geri getirmek için parlatmadan önce ıslatın.

15. Kelebekleri Çekin Bir kelebeğe oranla bahçenize renkli ve sevinç katın
daha iyi bir şey var mı? Öyle düşünmüyoruz! Kelebekler, aslında çürümüş meyve, gübre ve ağaç sapı da dahil olmak üzere bazı acayip şeyleri besliyor ve onları çekecek bir karışımınız var. Aşağıdaki malzemeleri karıştırmanız ve neticeleri çit direkleri ve kayaların çevrenine sıyırmanız veya süngerleri ıslatmanız ve onları ağaçlardan veya nebatlardan asmanız gerekir:

• 1 pound şeker
• 1-2 kutu bayat bira
• 3 püre, üzüm muzu
• 1 su bardağı şurup
• 1 su bardağı meyve suyu
• 1 çay kaşığı

Şunları da beğenebilirsin:

Namazda Kamet Nasıl Getirilir?
Ayak Bileği Bağ Kopması, Bağ Yırtılması ve Bağ Zedelenmesi
Boğazda Yutkunma Zorluğu, Yutkunma Zorluğunun Nedenleri
Ankara MNG Kargo Şube Adresleri ve Telefon Numaraları
Sevgililer Günü Kaç Gün Kaldı 2018?
En Huzurlu 11 Ege Köyü
2017 Ales Sonbahar Kaç Gün Kaldı? Ne Zaman?
Yaz Ne Zaman Gelecek? Ne Zaman Bitecek?
Kombi Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılır?
Dünya Kaç Günde Yaratıldı?
Deniz Otobüsü
Minibüs ve Dolmuş
Beşiktaş - Kadıköy - Kabataş - Adalar Vapur Saatleri
Çikolatanın Faydaları Nelerdir?
Evde Tasarruf Yapın! Geri Dönüşümle Paranızı Çöpe Atmayın
Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
French Press ile Kahve Demleme Tekniği
Yeni Mercedes A Serisi 2018
İstanbul – Pendik Hızlı Tren Saatleri
Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma
Seyahate Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?
İngiltere’den Bitcoin Kararı!
5000 TL’ye En İyi Laptop Hangisi?
NATO Nedir? NATO Ülkeleri Kimdir?
Sağlık İçin Düzenli Koşmanın Yararları
Limonun Faydaları Nelerdir?
Bademin Yararları?
Ayak Kokması Nasıl Engellenir?
Sağırlık Nedir? Nasıl Olur?
Tesla Model S Araçla Kripto Para (Bitcoin) Madenciliği!
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.