Bademin Yararları?

Bademin Yararları?

Şimdi bu makaleyi okumadan önce ne yapıyoruz klavye mause bırakıp dışarı çıkıyoruz ve 1 kilo badem alıyoruz.Nedenmi? Aşağıya bakalım.

Öyle bir yiyecek olsa ki, tok tuttacak, zayıflatacak, lezzetli olacak, heryerde bulunabilecek ve aradığınızda uğraşmayacaksın hemen bulacaksın.

Öncelikle Badem Zayıflatır ve Gençleştirici etkisi vardır.

Bademin içeriside demir, kalsiyum, çinko, potasyum, E vitamini, mineraller ve vitaminler bulunmaktadır. İçerdiği Amigdalin maddesi kansere karşı önleyici olduğu uzmanlar tarafından savunulmaktadır. Omega 3 seviyesi yüksektir.Bademin içerisindeki enzimler ve yağ asitleri kalp ve damar hastalıklarından kişiyi korur ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaktadır.

Badem tüketmenin aynı zamanda zayıflatıcı etkisi vardır. Uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.Uzmanlarıman yaptığı araştırmaya göre zayıflamak isteyen insanların günde ortalama 17 tane badem yemeleri kilo kaybetmelerine neden olacaktır.

Bademin içerisindeki kaliteli protein ve sağlıklı yağlar kişilerü uzun süre tok tutmaktadır. Badem çiğnemesi zor bir yiyecek olduğundan kişinin çiğneme duygusunu tatmin etmektedir.

Lif oranı yüksek olduğundan bağırsak hareketlerini arttırmaktadır.

Zayıflamak için badem nasıl yenir?

Bademi alırken öncelikle çiğ, kavrulmamış ve tuzsuz olarak satın almanız gerekmektedir. Kabuklu ve kabuğu kolay kırılır olmasında yarar var.Günde en fazla 15 tane yemeniz uygun olanıdır. Özellikle ara öğünlerde yemenizde fayda var. Az yağlı süt veya ayranla tadına tat katabilirsiniz. Meyveleri tek yemektense bademle birlikte yediğinizde glisemik indeksi düşürmüş olursunuz bu da sizin daha tok kalmanızı sağlar.

Yiyecek bir şey bulamadığınızda da 50 tane bademi bir öğün olarak da tüketebilirsiniz.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Şunları da beğenebilirsin:

Baş ağrısına ne iyi gelir, baş ağrısı nasıl geçer?
Besin Zehirlenmesinde İlk Yapılması Gerekenler
Enerji İçeceği Nasıl Tüketilmelidir, Yan Tesirleri ve Zararları Nelerdir?
Endoskopi nedir?
Ayak haritanızdaki masaj noktaları, Zonoterapi ve Refleksoloji
Sosyal Fobi nedir
Yaygın anksiyete nedir?
Turşu Nedir ve Nasıl Kurulur?
Oruç tutmak ömrü uzatıyor
Kola ve gazlı içeceklerde kullanılan katkı maddeleri nelerdir? Sağlık açısında zararları nelerdir?
Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Erir?
Yulafın Yararları Nelerdir? Yulafın Faydaları?
B12 Demir Eksikliği, Kansızlık İçin Yararlı Yiyecekler
Gıda Katkı Maddeleri
Oksijen İnsanı Yaşlandırır mı?
Türk Kahvesinin Yararları Nelerdir?
French Press ile Kahve Demleme Tekniği
Aeropress Kahve Tarifi
Starbucks Kahve Çeşitleri, Öneriler, Fiyatlar
Yemek Tarifi Paylaşarak Para Kazanmak
Sarkık kollar nasıl sıkılaşır?
Su İçmenin Vücuda Sağladığı Yararlar ve Günlük Tüketilmesi Gereken Miktar
Şiddetli Mide Ağrısı Sebepleri
Coca-Cola ile Neler Yapabilirsiniz?
Klimaya İhtiyaç Duymadan Nemi Azaltmanıza Yardımcı Olacak Bitkiler
Diş Sağlığınız İçin Önemli Püf Noktalar
Uzun Yaşamanın Sırrı Nedir?
Vücudunuzunu Dinleyin ve Hastalıklarınızı Öğrenin
İdrar Yolu Tıkanması Nedir?
20 Yaş Dişi Nedir? Gömük Diş Nedir? Çekilmezse ne olur?
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.