(2018) 15 Tatile Kaç Gün Kaldı?

(2018) 15 Tatile Kaç Gün Kaldı?

Sömestr Tatili Tarihi: 19 Ocak 2018

15 Tatil Ne Zaman?

Bu yazımızda talebelerin önceden beri 15 tatil diye isimlendirdiği diğer isimleri sömestir tatili , şubat tatili, sömestr tatili, ara tatil olarak da bilinen tatildir. Milyonlarca talebe bu suallerin yanıtını bekliyor: ”Sömestr tatili ne vakit?” , ”15 Tatil ne zaman?”, 15 tatil kaç gün kaldı”, “15 tatil ne zaman başlıyor” diye sormaya başladılar. Öğrenciler için büyük bir yorgunlukla geçen okul dönemlerinin ilk döneminde sonra verilen 15 tatil öğrencilerin streslerini atmaları, kafasını dinlemeleri için çok büyük bir fırsattır. Zira okul döneminde öğrencilerin zihninden çok beyni yorulmaktadır ve kafamızı deşarj olmanın en iyi yolu dinlenmektedir.

15 Tatil ne zaman diye soran milyonlarca öğrencinin  2017-2018 Eğitim-Öğretim senesi için Sömestr tatili tarihi 19 Ocak 2018 Cuma günü başlayacak. 19 Ocak tarihini öğrenciler akıllarına emin olun kazıyacaklardır. Zira 15 tatil öğrencilerin büyük umutlarla, büyük bir istekle beklediği en büyük tatillerin ikincisidir.

2.Dönem Ne Zaman Başlayacak?

15 Tatil 2 Şubat 2018 tarihinde bitecek ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim senesi 2.dönem zili 5 Şubat 2018 günü milyonlarca öğrenci için çalacaktır. 8.sınıf öğrencileri için ikinci dönem TEOG imtihanı hazırlıkları lise son sınıf öğrencileri için YGS ve LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI hazırlıkları başlayacak ve bu dönem bu imtihanlara göre geleceğini şekillendireceklerdir.

15 Tatil 1 Ay mı Olacak?

Bu suali ziyaretçilerimiz de çok sormakta ve bir çok değişik siteler de bundan söz edilmektedir. Fakat şunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Bu konu da Ulusal Eğitim Bakanlığının izahlarının dışında hiç bir izahı dikkate almamanızı öneririz. Bu konu da yetkili merci MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’dir. Şayet MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI bir izah yapıp 15 tatilin müddetinde bir farklık olursa sitemizden bu başlığı aktüelleyerek size duyuracağız. Bu konuda da sitemizin size emin ve doğru haber ile ilgili en kaliteli muhtevası sunmaya çalıştığını unutmayın. Bu konuda okulların kaç gün açık olduğu iş günü olarak her eğitim-öğretim senesi başlamadan belirlendiğini belirtelim. Şayet yarı sene tatili başka bir deyişle sömestr tatili uzatılırsa bu tatil müddetinin okul başlama tarihini öne çekerek veyahut geriye çekerek okul müddetinin uzatılacağını unutmamak gerekli.

Başka bir deyişle talebeler için tatil iyi şeyleri ifade edebiliyor olabilir fakat 15 tatil müddetinde yapılacak tatili okul kapanma döneminde Haziran ayında veyahut okul açılma Eylül döneminde fazladan okula gittikçe kapatılması muhtemel görünmektedir. Bunları düşünerek bu konuda bir karar verilmesi gerekmektedir. Zira talebeler Haziran ayında sıcaktan okula gitmekte zati zorlanmaktadır. Ara tatil 1 aya çıkarsa Haziran ayına ilave eden 15 gün öğrenciler için sıcakta okula gitme mananına gelecektir.

Bu tatil konusunda bir farklık olursa yalnızca Ulusal Eğitim Bakanlığının açıklamaları dikkate almanızı öneriyoruz.

Yazıda Neler Var

  • 15 Tatil Ne Zaman?
  • 2.Dönem Ne Zaman Başlayacak?
    • 15 Tatil 1 Ay mı Olacak?
    • 15 Tatil Öğretmenler İçin Neyi Dile getiriyor?
      • YGS Öğrencileri 15 Tatili Nasıl Değerlendirmeli?

15 Tatil Öğretmenler İçin Neyi Dile getiriyor?

Öğretmenler içinde dinlenme, tatil mananına gelen sömestr yani yarıyıl tatili öğretmenler için artık farklı şeylerde hissettirmektedir. Önceden de yapılan Özür Vaziyeti atamaları yeniden 15 tatilde yapılacak ve MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’in yeni geçmiş olduğu öğretmen atama sistemini de bu yıl 2.defa uygulayacaktır. İlk kez 2016 Şubat yılında uygulanan bu öğretmen atama sistemi göreve başlayan öğretmenlerin bir dönem süresince staj görmesini sağlıyor.

Ayrı olarak yeni Ulusal Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz olmuştur. Görevinde başarılar diliyoruz.

YGS Öğrencileri 15 Tatili Nasıl Değerlendirmeli?

Yükseköğretime Geçiş İmtihanı adayları için son viraj artık çok yakındır.  Pek çok talebenin okuluyla birlikte götürmek zorunda olduğu YGS çalışmalarını on beş tatili iyi değerlendirerek arttırabilir. 15 tatil de YGS talebelerinin düzenli bir çalışma tasarısı yaparak kendilerini rakiplerinin önüne bir adım atacağına inanıyoruz. Fakat uzun tatilleri yönetmek her vakit kısa tatillere kıyasla daha zordur. Bunun için okulda kılavuz öğretmeninizden yardım alabilirsiniz. Kendinize güzel ve uygun bir program yazdırarak ve bu programa uyarak çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Şunları da beğenebilirsin:

2017 Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?
Kurban Bayramı Kaç Gün Tatil? 2018
Bayram Tatili Kaç Gün? 2018
2018 Resmi Tatil Günleri
Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? 2018
Yılbaşı Tatili Kaç Gün 2018?
15 Tatile Kaç Gün Kaldı? 2018
Kadınlar Günü Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? 2018
2018 Babalar Günü Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı?
2018 Anneler Günü Kaç Gün Kaldı? Anneler Günü Ne Zaman?
Öğretmenler Günü Kaç Gün Kaldı? Ne Zaman?
Sevgililer Günü Kaç Gün Kaldı 2018?
Belediye Başkanı Kaç Senede Bir Seçilir?
2019 Cumhurbaşkanlığı Seçimi Ne Zaman? Tarihi? Kaç Gün Kaldı?
2019 Genel Seçim Ne Vakit? Kaç Gün Kaldı?
2019 Yerel Seçime Kaç Gün Kaldı? Sonraki Yerel Seçim Ne Vakit?
(2018) ALES İlkbahar Kaç Gün Kaldı?
2018 Cumhuriyetin Kaçıncı Yıl Dönümü?
(2018) 23 Nisan Bayramına Kaç Gün Kaldı?
2018 Kadir Gecesi Ne Zaman Kaç Gün Kaldı?
Güneş Tutulmasına Kaç Gün Kaldı?
Kara Cuma (Black Friday) Nedir?
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.